Superliga tenisa stołowego: Mistrz zmierzył się z wicemistrzem w zaległym meczu

Inne
Superliga tenisa stołowego: Mistrz zmierzył się z wicemistrzem w zaległym meczu
fot. Cyfrasport

W meczu niepokonanych drużyn, mistrz Polski Dekorglass Działdowo wygrał z wicemistrzem – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1 w zaległym spotkaniu z 2. kolejki superligi tenisistów stołowych.

To było czwarte z rzędu zwycięstwo Dekorglassu w tym sezonie 3:1. Wcześniej podopieczni trenera Michała Dziubańskiego w tych rozmiarach uporali się z rywalami z Gdańska, Jarosławia i Ostródy. Zespół z Działdowa z kompletem 12 punktów objął prowadzenie w rozgrywkach.

 

W środowym spotkaniu dwa punkty zdobył Truls Moregard, który kilka dni temu z reprezentacją Szwecji sięgnął po brąz DME. Wygrał z 15-letnim Miłoszem Redzimskim 3:0 i w decydującym pojedynku z Markiem Badowskim 2:1, chociaż w ostatnim secie przegrywał 2:5.

 

Wcześniej na 1:1 stan meczu wyrównał Badowski po zwycięstwie 3:1 nad Xu Wenliangiem. Chińczyk z polskim paszportem na co dzień wraz z Kamilem Kurowskim jest trenerem pierwszoligowych rezerw Dekorglassu, a przeciwko Dartomowi Bogorii zastąpił słabiej spisującego się Patryka Chojnowskiego.

 

 

Leworęcznego Azjatę w swym składzie miał też Dartom Bogorii, a był nim debiutujący w superlidze Sun Shiyu. Z 2-krotnym mistrzem Polski Jakubem Dyjasem przegrał 0:3.

 

Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1

 

Truls Moregard – Miłosz Redzimski 3:0
Xu Wenliang – Marek Badowski 1:3
Jakub Dyjas – Sun Shiyu 3:0
Truls Moregard – Marek Badowski 2:1

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie