Gran Piemonte: Rafał Majka nie dojechał do mety

Rafał Majka (UAE Team Emirates) nie dojechał do mety.

Brytyjczyk Matthew Walls (Bora-Hansgrohe) wygrał w miejscowości Borgosesia 105. edycję klasyku kolarskiego Gran Piemonte. Rafał Majka (UAE Team Emirates) nie dojechał do mety.

23-letni Walls, mistrz olimpijski z Tokio w wieloboju na torze (omnium), wyprzedził po finiszu z peletonu byłego mistrza Europy Włocha Giacomo Nizzolo (Qhubeka) oraz Holendra Olava Kooija (Jumbo-Visma). Szóste miejsce zajął włoski kolarz polskiego pochodzenia Jakub Mareczko (Vini Zabu).

Najlepszy z Polaków, Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) był 58., 64. Łukasz Owsian (Arkea-Samsic) - obaj ze stratą 22 sekund, a Cesare Benedetti (Bora-Hansgrohe) zajął 71. lokatę, tracąc 31 sekund.

Dla Marczyńskiego był to przedostatni start w karierze. 37-letni kolarz z Krakowa zakończy ją w sobotę w Il Lombardia, jednym z pięciu najważniejszych klasyków, tzw. monumentów.