Kobiece derby Sztokholmu z rekordową liczbą kibiców. Mecz zostanie rozegrany na "męskim" stadionie

Piłka nożna
Kobiece derby Sztokholmu z rekordową liczbą kibiców. Mecz zostanie rozegrany na "męskim" stadionie
fot. Cyfrasport
Derby piłkarskiej ligi kobiecej pomiędzy Hammarby i AIK Sztokholm w najbliższą niedzielę wywołało duże zainteresowanie kibiców.

Derby piłkarskiej ligi kobiecej pomiędzy Hammarby i AIK Sztokholm w najbliższą niedzielę wywołało tak duże zainteresowanie kibiców, ,że sprzedano prawie pięć razy więcej biletów niż wynosi pojemność stadionu gospodarzy" Dlatego mecz zostanie rozegrany na „męskim” obiekcie.

Męska drużyna Hammarby gra na stadionie Tele2 Arena o pojemności 30 tysięcy natomiast drużyna kobieca na Kanalplan, na którym od 1915 roku rozgrywane są mecze hokejowe. Obiekt ten ma zaledwie trzy tysiące miejsc natomiast na niedzielny mecz z AIK do środy sprzedano już 14 tysięcy biletów co jest rekordem szwedzkiej ligi kobiecej (Damallsvenskan).

 

- Dlatego mecz rozegrany zostanie na dużym obiekcie. Takie zainteresowanie bardzo nas cieszy i jest dowodem na rosnącą popularności kobiecej piłki nożnej w naszym kraju - powiedział dyrektor sportowy Hammarby Johan Lager.

 

Zobacz także: Daniel Sikorski się nie zatrzymuje! Premierowy gol napastnika po awansie do elity

 

Powodem tak dużego zainteresowania jest prawdopodobnie zniesienie w piątek w Szwecji obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 - podkreślił kanał telewizji SVT. Stacja przedstawiła statystyki dotyczące publiczności na arenach sportowych w ostatnim sezonie przed pandemią.

 

SVT prowadzi od 2011 roku tzw. barometr publiczności i według niego w 2019 roku średnia na męskich meczach piłkarskich najwyższej ligi wyniosła 9,5 tysiąca widzów, natomiast na żeńskich niecały tysiąc. Na mecze żużlowe przychodziło średnio trzy tysiące widzów, a piłki ręcznej 1,5 tysiąca.

 

Biorąc pod uwagę konkretne zespoły największą średnią publiczność miały męskie drużyny piłkarskie Hammarby 24232 i AIK 18969. - 14 tysięcy biletów na mecz kobiet jest wynikiem imponującym, a pozostało jeszcze kilka dni do meczu. Nie zapominajmy też o efekcie srebrnego medalu olimpijskiego w Tokio. To powoduje, że młode dziewczęta chcą chodzić na mecze, aby oglądać swoje gwiazdy z bliska - zaznaczył Lager.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie