Paulo Sousa na "dywaniku" u Cezarego Kuleszy. Prezes PZPN ma dwie uwagi

Piłka nożna
Paulo Sousa na "dywaniku" u Cezarego Kuleszy. Prezes PZPN ma dwie uwagi
fot. Cyfrasport
Paulo Sousa

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousa już niebawem spotka się z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarym Kuleszą. Obaj panowie mają porozmawiać m.in. na temat częstotliwości wizyt Portugalczyka w naszym kraju.

W ostatnich dniach przez media przetoczyła się dyskusja dotycząca selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy, który rzadko bywa w naszym kraju, a jeszcze rzadziej ogląda na żywo mecze Ekstraklasy. Portugalczyka krytykują już nie tylko dziennikarze czy kibice, ale także byli piłkarze i trenerzy: Jerzy Engel, Dariusz Dziekanowski, Kamil Kosowski, Piotr Czachowski czy Tomasz Hajto.

 

I chociaż Sousa uparcie twierdzi, że w Polsce bywać nie musi, bo on i jego sztab mają do dyspozycji narzędzia technologiczne pozwalające na śledzenie polskich piłkarzy online, to innego zdania wydaje się być prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza. Według informacji Interii szef federacji w piątek spotka się z selekcjonerem i będzie go namawiał na częstsze bywanie nad Wisłą. Rozmowa ma również dotyczyć organizacji zapowiadanego spotkania z polskimi szkoleniowcami.

 

Zobacz także: Lekarz kadry: Jeden z piłkarzy wciąż trenuje indywidualnie

 

Cezary Kulesza porozmawia z Paulo Sousą

 

Na medialną krytykę i poruszenie piłkarskiego środowiska zamierza odpowiedzieć prezes PZPN. Głosy niezadowolenia z powodu podejścia Sousy do polskiej ligi było słychać już od kilku miesięcy, ale Zbigniew Boniek, poprzedni prezes, konsekwentnie je ignorował. Kulesza natomiast postanowił zareagować. Jak usłyszeliśmy od osoby blisko związanej z reprezentacją, zapowiedział wizytę w hotelu drużyny narodowej. Według ustaleń Interii do spotkania z Sousą ma dojść już w piątek.

 

W trakcie rozmowy szef federacji ma poruszyć temat ignorowania ligowych meczów. - Kulesza oczekuje, że trener Sousa zacznie pojawiać się nad Wisłą znacznie częściej, a Ekstraklasę zacznie śledzić także z perspektywy trybun, a nie wyłącznie telewizora - słyszymy od naszego rozmówcy.

 

W rozmowie ma pojawić się także temat warsztatów, które Sousa wraz ze swoim sztabem miałby poprowadzić dla polskich szkoleniowców. Te, jak słyszymy, miałyby się odbyć jeszcze w tym roku.

 

Czytaj więcej na Interii.

Interia
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie