EBL: Dużo emocji w Toruniu! HydroTruck lepszy od Twardych Pierników

Najlepszym zawodnikiem gości był A.J. English z 25 punktami, 7 zbiórkami i 5 asystami.

Piątkowy mecz Energa Basket Ligi w Toruniu trzymał w napięciu do ostatnich sekund! Ostatecznie HydroTruck Radom pokonał Twarde Pierniki 85:82.

Na początku spotkania goście dobrze korzystali z umiejętności Filipa Kraljevicia i dzięki temu prowadzili. Po późniejszej trójce A.J. Englisha przewaga urosła nawet do dziewięciu punktów. Twarde Pierniki miały problemy z budowaniem swojego ataku, bo rywale byli świetnie przygotowani do gry w defensywie. Po 10 minutach było 17:26. W drugiej kwarcie radomianie popełniali błędy, a zespół z Torunia krok po kroku odrabiał straty. Po późniejszych rzutach wolnych Trevora Thompsona był już remis. Ekipa trenera Marka Popiołka mogła jednak liczyć na trójki Englisha i szybko ponownie uciekała na siedem punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39:44.

W kolejnej części meczu zawodnicy trenera Ivicy Skelina ponownie musieli odrabiać straty. Po dwóch kolejnych akcjach wykończonych przez Aarona Cela był już remis. Maurice Watson zdobył później swoje pierwsze punkty, a Twarde Pierniki zdobywały przewagę. Spotkanie ciągle był zacięte, ale po trójce Jahennsa Manigata to gospodarze po 30 minutach byli lepsi - 66:62. Czwartą kwartę radomianie rozpoczęli od małej serii 5:0, a sytuacja znowu się zmieniała. Dzięki kolejnemu trafieniu z dystansu Englisha przewaga gości wynosiła już pięć punktów. Końcówka przyniosła sporo emocji, a kluczowe rzuty wolne trafiał Anthony Ireland. Do dogrywki mogli jeszcze doprowadzić Cel oraz Watson, ale nie trafiali. To oznaczało zwycięstwo HydroTrucka 85:82.

Najlepszym zawodnikiem gości był A.J. English z 25 punktami, 7 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Trevor Thompson z 19 punktami i 11 zbiórkami.

Twarde Pierniki Toruń - HydroTruck Radom 82:85 (17:26, 22:18, 27:18, 16:23).

Twarde Pierniki Toruń: Trevor Carter Thompson 19, Jahenns Manigat 14, James Eads 12, Aaron Cel 10, Bartosz Diduszko 8, Michał Kołodziej 7, Michał Samsonowicz 6, Maurice Watson 6, Szymon Janczak 0.

HydroTruck Radom: A.J. English 25, Filip Kraljevic 14, Mike Moore 13, Filip Zegzuła 13, Anthony Ireland 11, Aleksander Lewandowski 4, Danilo Ostojic 4, Daniel Wall 1, Paweł Dzierżak 0.