El. MME: Polacy stracili punkty w ostatnich minutach

Polacy zremisowali z Węgrami

Piłkarze prezentacji Polski U-21 zremisowali na wyjeździe z Węgrami 2:2 (0:0) w swoim trzecim meczu eliminacyjnym grupy B mistrzostw Europy 2023.

W pierwszej połowie podopieczni Macieja Stolarczyka mieli przewagę i częściej przebywali na połowie gospodarzy niż na własnej, jednak nie potrafili objąć prowadzenia. To zemściło się niedługo po przerwie, kiedy Andras Nemeth wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Csaby Bukty i nie dał żadnych szans Filipowi Majchrowiczowi.

W 59. Michał Karbownik dośrodkował w pole karne, ale piłkę ręką zatrzymał Andras Csonka i sędzia podyktował rzut karny dla biało-czerwonych. Z 11 metrów nie pomylił się Adrian Benedyczak.

Kilka chwil później bliscy zdobycia drugiej bramki byli gospodarze, ale po strzale Nemetha piłka odbiła się od słupka. Od tego momentu znów kontrolę nad meczem przejęli Polacy, a w 81. udokumentował to golem po indywidualnej akcji Marcel Wędrychowski.

W końcówce goście stracili jednak rezon. W 88. minucie Majchrowicz obronił jeszcze mocne uderzenie Nemetha z linii pola karnego, ale w doliczonym czasie ten sam napastnik wykorzystał błąd polskiego bramkarza, który wybiegł zbyt daleko przed bramkę.

W pierwszym grupowym meczu tych eliminacji Polska wygrała wyjazdowe spotkanie z Łotwą 2:0. Później uległa u siebie Izraelowi 1:2. Biało-czerwoni mają cztery punkty i zajmują czwarte miejsce.

W tym roku Polacy zagrają jeszcze z San Marino (12 października, Kielce), Niemcami (12 listopada, wyjazd) i rewanż z Łotwą (16 listopada). Kolejne spotkania w 2022 roku.

Turniej finałowy odbędzie się latem 2023 w Gruzji i Rumunii. Awans wywalczą zwycięzcy dziewięciu grup oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca. Pozostałe ekipy z drugich miejsc utworzą cztery pary barażowe. Automatycznie kwalifikują się gospodarze.

Węgry - Polska 2:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Andras Nemeth (48), 1:1 Adrian Benedyczak (61-karny), 1:2 Marcel Wędrychowski (81), 2:2 Andras Nemeth (90+5).

Żółta kartka: Węgry - Benedek Varju, Daniel Csoka, Attila Mocsi; Polska - Mateusz Bogusz, Michał Skóraś.

Czerwona kartka: Węgry - Samuel Major (90+2, faul); Polska - Michał Skóraś (90., za drugą żółtą).

Sędzia: Glenn Nyberg (Szwecja).

Skład reprezentacji Polski: Filip Majchrowicz - Maik Nawrocki, Łukasz Bejger, Jakub Kiwior (76. Konrad Gruszkowski), Michał Karbownik - Mateusz Bogusz (71. Marcel Wędrychowski), Łukasz Poręba, Jakub Kamiński - Michał Skóraś, Adrian Benedyczak (71. Filip Szymczak), Filip Marchwiński (90+6. Daniel Szelągowski).