ME w kolarstwie torowym: Złoty medal Alana Banaszka

ME w kolarstwie torowym: Złoty medal Alana Banaszka.

Alan Banaszek zdobył złoty medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w konkurencji omnium. Na welodromie w szwajcarskim Grenchen wyprzedził Belga Fabio van den Bossche oraz Duńczyka Matiasa Malmberga.

Na omnium składają się cztery wyścigi: scratch, tempo, eliminacyjny i punktowy. 23-letni Polak zapewnił sobie zwycięstwo w ostatnim z nich, awansując w klasyfikacji z trzeciego na pierwsze miejsce.

Alan Banaszek jest bratankiem byłego prezesa Polskiego Związku Kolarskiego Dariusza Banaszka. To drugi w jego karierze złoty medal torowych mistrzostw Europy. W 2017 roku w Berlinie triumfował w wyścigu punktowym.

W Grenchen Polacy zdobyli do tej pory cztery medale. W poprzednich dniach trzy brązowe wywalczyli: Daria Pikulik w scratchu, drużyna sprinterów oraz Patryk Rajkowski na 1 km ze startu zatrzymanego.