PlusLiga: Projekt ograł Cuprum. Urodzinowy prezent na Torwarze

Projekt – Cuprum 3:1.

Siatkarze Projektu Warszawa wygrali 3:1 z Cuprum Lubin w spotkaniu 2. kolejki PlusLigi. Drużyna ze stolicy sprawiła urodzinowy prezent trenerowi Andrei Anastasiemu i odniosła zwycięstwo w pierwszym po długiej przerwie meczu na Torwarze.

Siatkarze ze stolicy byli faworytami tej konfrontacji, ale w premierowej partii zaprezentowali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Siatkarze z Lubina byli skuteczniejsi w ofensywie. Od początku mieli wyraźną przewagę (1:4, 6:10), a w środkowej części seta utrzymywali punktowy dystans (11:16). Gospodarze próbowali odrobić straty, zmniejszyli różnicę do dwóch oczek (15:17), ale końcówka przebiegała po myśli lubinian. Marcin Waliński wywalczył piłkę setową asem serwisowym (16:24), a brakujący punkt przyniósł atak Wojciecha Ferensa (18:25).

W drugim secie role się odwróciły. Siatkarze Projektu dominowali, ekipa z Lubina nie miała wiele do powiedzenia. Dobrą zmianę dał rozgrywający Angel Trinidad De Haro. Wynik był co prawda otwarty jeszcze do stanu 18:15, później jednak gospodarze popisali się serią przy zagrywkach Igora Grobelnego i odskoczyli na 22:15. Punktowy blok dał piłkę setową, a po chwili Michał Superlak ustalił wynik tej części meczu skutecznym atakiem (25:17).

Podopieczni trenera Andrei Anastasiego efektownie rozpoczęli kolejną odsłonę (6:1), już na początku seta notując kilka punktowych bloków. W dalszej części nadal nadawali ton wydarzeniom na parkiecie i wygrali bez większych kłopotów. Jedynym problemem był groźnie wyglądający upadek Igora Grobelnego w końcówce, przyjmujący wrócił jednak do gry w następnym secie. Trzecią partię zamknął skutecznym atakiem Superlak (25:17).

Czwarta odsłona również toczyła się przy przewadze Projektu (4:1, 8:5, 11:8). Siatkarze z Lubina nie rezygnowali. Dobry fragment gry zanotował Remigiusz Kapica (14:12), później goście złapali punktowy kontakt (18:17). Po raz pierwszy w tym meczu doszło do zaciętej końcówki. Po ataku Floriana Krage lubinianie wyrównali (23:23), a po chwili mieli piłkę setową po autowym ataku rywali. Set zakończył się rywalizacją na przewagi. Wojnę nerwów wygrali siatkarze Projektu, a decydujący punkt przyniósł skuteczny atak ze środka w wykonaniu Piotra Nowakowskiego (31:29).

Najwięcej punktów: Bartosz Kwolek (22), Michał Superlak (17), Piotr Nowakowski (13), Igor Grobelny (11) – Projekt; Remigiusz Kapica (18), Marcin Waliński (18), Wojciech Ferens (14) – Cuprum. Dominacja Projektu w bloku (16–6, 6 punktów Nowakowski). MVP: Bartosz Kwolek.

Projekt Warszawa – Cuprum Lubin 3:1 (18:25, 25:17, 25:17, 31:29)

Projekt: Michał Superlak, Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Jay Blankenau, Igor Grobelny, Piotr Nowakowski – Damian Wojtaszek (libero) oraz Dusan Petković, Angel Trinidad De Haro, Jan Fornal. Trener: Andrea Anastasi
Cuprum: Masahiro Sekita, Marcin Waliński, Paweł Pietraszko, Remigiusz Kapica, Wojciech Ferens, Florian Krage – Kamil Szymura (libero) oraz Maciej Sas (libero), Kamil Maruszczyk, Przemysław Stępień. Trener: Paweł Rusek.