Fortuna 1 Liga: Remis w derbach górników. Samobój w końcówce

GKS Tychy zremisował na wyjeździe z GKS Katowice.

GKS Katowice zremisował z GKS Tychy 2:2 na własnym terenie w meczu 12. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Patryk Szwedzik, z kolei wyrównujący gol dla tyszan padł po samobójczym trafieniu Oskara Repki.

Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęli katowiczanie, którzy objęli prowadzenie już w 8. minucie. Piłkę na połowie rywala odebrał Rafał Figiel, a przy futbolówce ostatecznie znalazł się 19-letni Patryk Szwedzik i posłał ją do pustej bramki. Mieliśmy wynik 1:0.

Tyszanie próbowali wyrównać, ale to rywale wykorzystali lukę w grze obronnej gości. Znów bohaterem akcji był Szwedzik, który dostał piłkę od Błąda i posłał ją wprost do siatki GKS-u Tychy. Mieliśmy już 2:0 w 16. minucie spotkania.

Obie drużyny próbowały swoich sił w ataku pozycyjnym oraz w grze z kontry, ale wysiłki nie przyniosły skutku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla GKS-u Katowice.

W drugiej połowie dwukrotnie blisko hat-tricka był Szwedzik. Najpierw gdy uderzał głową na początku drugiej partii, a kilka minut później znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Za każdym razem zabrakło niewiele.

Bramka dla tyszan przyszła dopiero w 82. minucie. Zamieszanie w polu karnym po stałym fragmencie gry wykorzystał Tomas Malec i pokonał bramkarz z niewielkiej odległości.

Kolejna bramka przyszła bardzo szybko, bowiem już w 85. minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło na głowę Repki, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Mieliśmy wynik 2:2. Krótko potem arbiter zakończył spotkanie.

GKS Katowice - GKS Tychy 2:2

Bramki: Patryk Szwedzik 8, 16 - Tomas Malec 82, Oskar Repka 85 (s)