Łukasz Fabiański pożegnał się z reprezentacją Polski

Piłka nożna
Łukasz Fabiański pożegnał się z reprezentacją Polski
fot. PAP
Łukasz Fabiański

Łukasz Fabiański na długo zapamięta mecz z 9 października 2021 roku. To właśnie na PGE Narodowym w Warszawie, podczas spotkania z San Marino (5:0) w el. MŚ 2022, pożegnał się z reprezentacją Polski.

Fabiański już wcześniej zdecydował o zakończeniu kariery w reprezentacji, ale oficjalne pożegnanie - po uzgodnieniu z władzami Polskiego Związku Piłki Nożnej i trenerem Paulo Sousą - nastąpiło w sobotni wieczór na PGE Narodowym.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Hajto ostro o Paulo Sousie. "Sam sobie zaprzecza"

 

36-letni bramkarz wybiegł w podstawowym składzie w meczu z San Marino. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego otrzymał od prezesa PZPN Cezarego Kuleszy pamiątkową bluzę, z liczbą "57", odpowiadającą liczbie jego występów w kadrze.

 

W 57. minucie Fabiański opuścił boisko. To było wspaniałe pożegnanie. Owacja na stojąco, szpaler utworzony przez piłkarzy, łzy wzruszenia... Miejsce Fabiańskiego w bramce zajął Radosław Majecki.

 

 

- Może moment jest dziwny, ale w tym wszystkim namieszała pandemia. Gdyby nie przerwa związana z COVID-19, mistrzostwa Europy odbyłyby się rok wcześniej, niektóre terminy meczów kwalifikacji do MŚ też byłyby inne. Natomiast ja od początku byłem nastawiony, że Euro 2020 będzie moją ostatnią imprezą. Byłem zdecydowany, żeby po tym turnieju, bez względu na okoliczności, zakończyć przygodę z kadrą narodową - tłumaczył swoją decyzję bramkarz West Ham United.

 

Fabiański zadebiutował w reprezentacji Polski w 2006 roku. W sumie rozegrał 57 meczów. Był uczestnikiem MŚ 2006, Euro 2008, Euro 2016, MŚ 2018 i Euro 2020.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie