Polak trenerem siatkarskiej reprezentacji?

Siatkówka
Polak trenerem siatkarskiej reprezentacji?
Fot. PAP
Sebastian Świderski stoi przed trudnym wyborem.

Prezes PZPS Sebastian Świderski stoi przed trudnym wyborem selekcjoner reprezentacji siatkarzy i siatkarek. Kulisy podejmowania decyzji i pracy z trenerami kadry zdradzili w magazynie #7Strefa Dorota Świeniewicz i Piotr Gacek.

Reprezentacje Polski siatkarzy i siatkarek wciąż czekają na swojego trenera. Następcy Vitala Heynena i Jacka Nawrockiego zostaną wybrani przez prezesa PZPS Sebastiana Świderskiego, który będzie wspierany przez grono ekspertów z siatkarskiego środowiska. Jednym z nich jest Dorota Świeniewicz.


- Znalazłam się w grupie, która ma wspierać Sebastiana Świderskiego i ułatwić mu wybór. Jego naturalnym środowiskiem do tej pory było siatkarskie środowisko męskie, więc nie ma doświadczenia w tej kwestii. Przewodniczącą zespołu jest wybitna reprezentantka i prezes BKS Bostik Bielsko-Biała Aleksandra Jagieło, która dobrała kilka osób, abyśmy wyrazili swoją opinię na temat reprezentacji. Wciąż czekamy na CV spływające do Aleksandry. Jak na razie jest sześciu kandydatów, ale wciąż dochodzą nowe kandydatury - powiedziała Dorota Świeniewicz.


Kilka słów na temat wyboru trener reprezentacji Polski powiedział także obecny w studio Piotr Gacek.


- Przed Sebastianem stoi wybór. Ma szeroką wiedzę, a nazwisko Grbicia pojawia się często. Myślę, że Grbić zna wymagające polskie środowisko sportowe. To długi temat, który przejawia się zawsze z wyborem trenera reprezentacji, czy to jest czas aby dać szansę Polakom. Zawsze jest czas, ale na końcu należy myśleć o naszej reprezentacji, abyśmy nie schodzili z piedestału. Myślę, że Sebastian będzie musiał mocno weryfikować pewne decyzje, będzie miał pewnie dużo doradców i myslę, że będzie musiał twardo podjąć decyzję, w którym kierunku pójść. W mojej karierze reprezentacyjnej miałem okazję pracować tylko z obcokrajowcami, ale byli tam także Polacy, w tym m.in. Krzysztof Stelmach przy Danielu Castellanim, który robił świetną robotę - powiedział Piotr Gacek, który z reprezentacją Polski zdobył wicemistrzostwo świata 2006 i złoto mistrzostw Europy 2009.


Cała dyskusja na temat wyboru selekcjonera reprezentacji siatkarzy i siatkarek w materiale wideo.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie