Adam Kownacki - Robert Helenius II. O której godzinie? Kiedy walka?

Sporty walki
Adam Kownacki - Robert Helenius II. O której godzinie? Kiedy walka?
Fot. PAP
Adam Kownacki - Robert Helenius II. O której godzinie? Kiedy walka?

Nadszedł czas na powrót do ringu Adama Kownackiego (20-1, 15 KO). Najlepszy polski pięściarz kategorii ciężkiej stoczy pojedynek rewanżowy z Robertem Heleniusem. Pierwsze starcie w marcu 2020 roku wygrał Fin. Z kolei w walce wieczoru dojdzie do długo wyczekiwanej trzeciej potyczki Tysona Fury'ego z Deontayem Wilderem. O której godzinie rozpocznie się starcie Kownacki - Helenius II? Kiedy odbędzie się walka?

7 marca 2020 roku Kownacki przystępował do walki z Heleniusem w roli faworyta. Mało kto przypuszczał, że dotąd niepokonany "Babyface" będzie musiał uznać wyższość rywala. Fin sprawił jednak niespodziankę i znokautował Polaka w czwartej rundzie. Niedługo po pojedynku rozpoczęły się rozmowy na temat rewanżu. Termin drugiego starcia Kownackiego z Heleniusem kilkukrotnie przekładano. Ostatecznie do walki dojdzie 9 października w Las Vegas. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Karta walk Polsat Boxing Promotions 2

 

Dla mieszkającego od lat w USA Polaka będzie to szansa na udowodnienie, że zeszłoroczna przegrana była jedynie wypadkiem przy pracy. 

 

- Pierwszą walkę wygrywałem, ale byłem naiwny. Za bardzo się napaliłem i zbyt szybko chciałem go znokautować. Wydawało mi się, że jestem bliski zwycięstwa, ale rywal dobrze mnie trafił. Jeżeli wygram w dobrym stylu, to otworzą się dla mnie drzwi do wielkiego boksu. Teraz będę bardziej cierpliwy – mówił Kownacki przed wylotem do Las Vegas - mówił w rozmowie z PAP Kownacki.

 

Najważniejszym pojedynkiem sobotniej gali będzie mistrzowskie starcie pomiędzy Tysonem Fury'm a Deontayem Wilderem. Obaj pięściarze zmierzą się ze sobą po raz trzeci. Pierwsza walka zakończyła się remisem. Drugi pojedynek przez nokaut w siódmej rundzie zwyciężył Fury. 

 

Walka Adam Kownacki - Robert Helenius II odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę w Las Vegas. Pojedynek rozpocznie się między 03:00 a 04:00 polskiego czasu. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie