EBL: Anwil Włocławek wygrał w Gdyni i jest wciąż niepokonany

Anwil Włocławek pokonał Asseco Arkę Gdynia.

Sporo działo się w niedzielnym meczu w Gdyni! Ostatecznie Anwil Włocławek wygrał z Asseco Arką 83:78 i nadal jest niepokonany w obecnym sezonie Energa Basket Ligi.

Asseco Arka na początku lekko zaskoczyła rywali, ale po chwili trójki trafiali Luke Petrasek oraz Jonah Mathews i to włocławianie prowadzili 12:5. Po późniejszej akcji 2+1 Kyndalla Dykesa Anwil miał już nawet 10 punktów przewagi. Straty starali się zmniejszać Wojciech Tomaszewski i Bartłomiej Wołoszyn, ale po 10 minutach było 13:20. Po trafieniach Novaka Musicia na początku drugiej kwarty gdynianie zbliżali się najpierw na cztery, a później nawet na dwa punkty. Następnie wsad tego samego zawodnika dawał ekipie trenera Milosa Mitrovicia prowadzenie! Anwil odrabiał straty rzutami Bella i Petraska, ale dzięki kolejnej akcji Musicia to Asseco Arka wygrywała po pierwszej połowie 37:36.

W trzeciej kwarcie gdynianie potrafili utrzymywać przewagę, w czym pomagał Wołoszyn. Odpowiadał na to Kamil Łączyński, a po rzucie Luke’a Petraska przyjezdni potrafili w końcu uciec na pięć punktów. Włocławianom udało się wyłączyć z gry Musicia, a to wystarczyło do objęcia kontroli nad meczem. Po 30 minutach prowadzili 60:54. Wołoszyn i Hrycaniuk na początku kolejnej części spotkania zbliżyli Asseco Arkę na zaledwie punkt. Po chwili Nikola Misković dał gospodarzom przewagę! Sytuacja zmieniała się co chwilę, a świetnie prezentował się Kamil Łączyński. W końcówce niezwykle ważnym graczem był też Dykes i to Anwil zwyciężył ostatecznie 83:78.

Asseco Arka Gdynia - Anwil Włocławek 78:83 (13:20, 24:16, 17:24, 24:23)

Asseco Arka Gdynia: Novak Music 25, Bartłomiej Wołoszyn 22, Adam Hrycaniuk 9, Nikola Miskovic 8, Dominik Wilczek 4, Lamonte Turner 3, Wojciech Tomaszewski 3, Olaf Perzanowski 2, Adrian Bogucki 2

Anwil Włocławek: Jonah Mathews 23, Kyndall Dykes 20, Luke Petrasek 14, James Bell 11, Kamil Łączyński 10, Alex Olesinski 5, Kavell Bigby-Williams 0, Sebastian Kowalczyk 0, Rafał Komenda 0