EBL: King Szczecin lepszy od bydgoszczan, udany debiut Arkadiusza Miłoszewskiego

Udany debiut Arkadiusza Miłoszewskiego w roli pierwszego trenera Kinga w Energa Basket Lidze! Zespół ze Szczecina pokonał Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 81:71.

Początek spotkania był wyrównany, chociaż ze wskazaniem na gospodarzy, którzy prowadzili 10:6 po trafieniu Djoko Salicia. Zespół z Bydgoszczy co prawda odpowiedział małą serią 6:0 (świetne akcje Alana Herndona), ale po chwili tym samym zareagował King. Mecz ciągle był zacięty, a sytuacja zmieniała się właściwie co akcję. Ostatecznie po 10 minutach był remis - po 23. Drugą kwartę Enea Abramczyk Astoria rozpoczęła od sześciu punktów z rzędu bez odpowiedzi rywali. Po chwili do kolejnego wyrównania doprowadził jednak Jakub Schenk. Później inicjatywę w ataku mieli przede wszystkim gracze trenera Artura Gronka - po trafieniu Michała Chylińskiego mieli sześć punktów przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:47.

Rewelacyjnie trzecią kwartę rozpoczęła drużyna ze Szczecina. Zawodnicy notowali przechwyty, byli skuteczni i… zaliczyli serię 17:2! Po trójce Jakuba Schenka mieli już 11 punktów przewagi. Rywale krok po kroku odrabiali jednak straty - dzięki trafieniu Alana Herndona zbliżyli się na dwa punkty. Ostatecznie po zagraniu Sherrona Dorsey-Walkera po 30 minutach było 66:60. W kolejnej części meczu ekipa trenera Arkadiusza Miłoszewskiego dobrze wykorzystywała Stacy’ego Davisa i Kacpra Borowskiego - to wystarczało do utrzymania prow.

King Szczecin - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 81:71 (23:23, 20:24, 23:13, 15:11)

King Szczecin: Jakub Schenk 20, Sherron Dorsey-Walker 17, Stacey Davis 16, Filip Matczak 10, Djoko Salic 9, Kacper Borowski 7, Michał Marek 2, Paweł Kikowski 0, Michał Kroczak 0

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz: Alan Herndon 12, Paul Jorgensen 11, Klavs Cavars 8, Andrzej Pluta 8, Jakub Nizioł 8, Mateusz Zębski 6, Dominykas Domarkas 6, Michał Chyliński 6, Marcus Loncar 4, Michał Krasuski 2, Michał Aleksandrowicz 0