Liga Narodów: Hiszpania - Francja. Relacja i wynik na żywo

W finale Ligi Narodów Hiszpania zmierzy się z Francją. Która drużyna sięgnie po zwycięstwo w europejskim turnieju? Relacja i wynik na żywo meczu Hiszpania - Francja na Polsatsport.pl.

Hiszpanie w swojej grupie rywalizowali z: Niemcami, Szwajcarią i Ukrainą. Podczas pierwszego etapu turnieju przegrali zaledwie jedno spotkanie. W rewanżu niespodziewanie ulegli Ukrainie. Mimo tego awansowali do kolejnej rundy, zdobywając w trakcie fazy grupowej jedenaście punktów.

W półfinale stanęli naprzeciwko obecnych mistrzów Europy - Włochów. O zwycięstwie zespołu z Półwyspu Iberyjskiego zadecydowały dwa trafienia Ferrana Torresa. Reprezentacja Italii próbowała jeszcze odpowiedzieć na gole piłkarza Manchesteru City. W 83. minucie kontaktową bramkę zdobył Lorenzo Pellegrini, ale było już za późno na odrabianie strat. Hiszpanie awansowali do finału.

Ich rywalami będą Francuzi. "Trójkolorowi" nie przegrali jeszcze ani jednego spotkania w tej edycji Ligi Narodów. Podczas fazy grupowej tylko raz musieli dzielić się punktami z przeciwnikami - w rewanżowym meczu z Portugalią. Reszta zespołów w ich grupie, czyli Chorwacja i Szwecja, nie dały rady zdobyć nawet jednego "oczka" w rywalizacji z obecnymi mistrzami świata.

Didier Deschamps i jego podopieczni zgotowali swoim kibicom sporo emocji podczas półfinału, w którym mierzyli się z Belgią. "Czerwone Diabły" w pierwszej połowie wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Po przerwie gola kontaktowego zdobył Karim Benzema. Następnie do wyrównania doprowadził Kyliana Mbappe. O zwycięstwie Francuzów przesądziło trafienie Theo Hernandeza w 90. minucie meczu.

Relacja i wynik na żywo meczu Hiszpania - Francja na Polsatsport.pl. Początek od godziny 20:45.