Liga Narodów: Hiszpania - Francja. Transmisja TV i stream online

Euro 2012 było ostatnim turniejem, w którym triumfowali piłkarze Hiszpanii. W niedzielę będą mieć okazję zakończyć okres posuchy. W Mediolanie zagrają z Francją w finale drugiej edycji Ligi Narodów. Transmisja meczu Hiszpania - Francja w Polsacie Sport i Polsacie Box Go.

W półfinałach Hiszpania pokonała Włochy 2:1, a Francja wygrała z Belgią 3:2, choć do przerwy przegrywała 0:2. Tym samym Hiszpanie zrewanżowali się Włochom za wyeliminowanie ich z Euro 2020 i przerwali ich znakomitą serię meczów bez porażek. Pokonali najlepszą ekipę Starego Kontynentu na San Siro w Mediolanie 2:1.

Teraz o triumf w drugiej edycji Ligi Narodów powalczą z mistrzami świata. Francuzi w półfinale pokazali dużą waleczność. Po pierwszej połowie przegrywali z Belgami 0:2, ale potrafili odwrócić losy meczu. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Theo Hernandez.

Po absolutnej dominacji Hiszpanów w latach 2008-12, w których wywalczyli mistrzostwo świata i dwukrotnie mistrzostw Europy, przyszedł gorszy okres. Zwiastunem poprawy było dotarcie do półfinału tegorocznych ME.

Przed mistrzostwami hiszpańską defensywę wzmocnił Aymeric Laporte. 27-letni obrońca urodził się we Francji i wielokrotnie grał w reprezentacjach juniorskich tego kraju. Dzięki baskijskiemu pochodzeniu otrzymał jednak hiszpańskie obywatelstwo, a FIFA zgodziła się na jego zmianę barw.

- To będzie dla mnie wyjątkowy mecz, ale pozostaję skoncentrowany. W 100 procentach albo nawet w 300 jestem z Hiszpanią. Dam z siebie wszystko i choć spotkam dawnych kolegów z drużyn juniorskich, to liczy się dla mnie tylko wygrana - podkreślił Laporte.

Francja jest wicemistrz Europy 2016 i aktualny mistrz świata. Ostatnie Euro "Trójkolorowi" niespodziewanie zakończyli już na 1/8 finału, przegrywając po rzutach karnych ze Szwajcarią.

Finał z Hiszpanią wyjątkowy będzie także dla Antoine'a Griezmanna, który rozegra setny mecz w narodowych barwach. - To, co robi wrażenie, to nie tylko sama liczba meczów, ale jego efektywność w nich, liczba goli i asyst - komplementował podopiecznego trener Didier Deschamps.

Najwięcej występów w kadrze Francji ma na koncie Lilian Thuram - 142. Z obecnie grających 133 zaliczył bramkarz Hugo Lloris, który w niedzielę prawdopodobnie też zagra.

W pierwszej edycji Ligi Narodów triumfowali Portugalczycy, pokonując w finale Holandię 1:0. Trzecia była Anglia.

Transmisja meczu Hiszpania - Francja w Polsacie Sport i Polsacie Box Go. Początek od godziny 20:35. Z kolei na przedmeczowe studio zapraszamy od godz. 19:10.