Liga Narodów: Włochy - Belgia. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Każda passa kiedyś się kończy, nawet ta najlepsza. Kres miała również seria meczów bez porażki reprezentacji Włoch. Licznik zatrzymał się na 37 spotkaniach. Pogromcami Azzurich okazali się Hiszpanie. O trzecie miejsce w Lidze Narodów podopieczni Roberto Manciniego zagrają z Belgią. Czerwone Diabły w półfinale uległy Francji 2:3, mimo że do 60 minuty prowadziły dwoma bramkami. Relacja na żywo z meczu Włochy - Belgia na Polsatsport.pl.

Będzie to drugi w historii turniej Final Four tych rozgrywek. Przed dwoma laty w Portugalii triumfowała reprezentacja gospodarzy, pokonując w finale Holandię 1:0. Trzecie miejsce zajęli Anglicy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znamy p.o. obowiązki dyrektora PZPN 

 

Poprzedniej porażki włoska drużyna narodowa doznała we wrześniu 2018 w spotkaniu pierwszej edycji Ligi Narodów z Portugalią (0:1). Później była niepokonana w 37 kolejnych spotkaniach, czym ustanowiła światowy rekord i "po drodze" zdobywając mistrzostwo Europy.

 

Pierwotnie finałowa faza LN miała zostać rozegrana w czerwcu, jednak została przełożona, ponieważ latem odbyły się mistrzostwa Europy, przesunięte na ten rok z 2020 z powodu pandemii COVID-19.

 

Faza grupowa została rozegrana w ubiegłym roku. Zgodnie z regulaminem do wyższych dywizji awansują zwycięzcy grup w dywizjach B, C i D, natomiast ci, którzy zajmą ostatnie miejsce w grupach dywizji A i B, zostaną zdegradowani. Ponieważ dywizja C składa się z czterech grup, a najniższa D tylko z dwóch, dwa zespoły z C, które mają zostać relegowane, zostaną wyłonione w meczach barażowych.

 

Transmisja meczu Włochy - Belgia w Polsacie Sport Extra i Polsacie Box Go. Początek od godziny 14:50. Na relację na żywo z tego spotkania zapraszamy na Polsatsport.pl od godz. 15:00.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie