Fortuna 1 Liga: Skromne zwycięstwo Resovii w Sosnowcu

Dawid Kubowicz zdobył decydującą bramkę

Zagłębie Sosnowiec przegrało na swoim boisku 0:1 z Apklan Resovią Rzeszów. Decydującą bramkę zdobył Dawid Kubowicz. To pierwsza porażka Artura Skowronka w roli szkoleniowca ekipy z Sosnowca.

Piłka po raz pierwszy zatrzepotała w siatce w czwartej minucie. Do bramki gospodarzy trafił Rafał Mikulec. Po weryfikacji z systemem VAR okazał się, że 24-latek znajdował się na pozycji spalonej. Przez to arbiter nie mógł uznać trafienia.

Oprócz tej jednej sytuacji żadna z ekip nie potrafiła przejąć inicjatywy na murawie. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowie Resovia wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na głowę Kubowicza. Obrońca wykorzystał szansę i otworzył wynik spotkania. Była to pierwsza bramka, którą straciło Zagłębię, od kiedy Skowronek przejął stery w drużynie z Sosnowca.

Po przerwie gospodarze rzucili się do ataku. Piłkarze z Rzeszowa często musieli ograniczać się do zatrzymywania akcji ofensywnych przeciwników.

Na niecały kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry Josip Soljic sfaulował w swoim polu karnym jednego z napastników Zagłębia. Sędzia wskazał na jedenasty metr. Mimo tego po chwili rzut karny został odwołany. Okazało się, że zawodnik z Sosnowca wcześniej był na pozycji spalonej. Przez to arbiter nie mógł podyktować "jedenastki". Gospodarze do ostatniego gwizdka nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania.

Zagłębie Sosnowiec 0-1 Apklan Resovia Rzeszów

Bramka: Dawid Kubowicz 45

Zagłębie: Kamil Bielikow - Lukáš Ďuriška, Dominik Jończy, Mateusz Machała - Kacper Smoleń (46 Dawid Ryndak), Maciej Ambrosiewicz, Wojciech Szumilas, Dawid Gojny - Quentin Seedorf (46 Szymon Pawłowski), Szymon Sobczak (67, Aléx Tanque), Patryk Bryła (66, Maksymilian Banaszewski).

Resovia: Branislav Pindroch - Bartosz Jaroch, Aleksander Komor, Dawid Kubowicz, Radosław Adamski - Daniel Pietraszkiewicz, Josip Šoljić, Bartłomiej Wasiluk, Marek Mróz (61 Damian Hilbrycht), Rafał Mikulec (90 Karol Twardowski) - Jakub Wróbel (72 Kamil Antonik).

żółte kartki: Pawłowski - Wasiluk.

sędziował: Marek Opaliński