II liga siatkarzy: Anioły Toruń rozpoczęły sezon od dwóch zwycięstw

Wilfredo Leon jest jednym z właścicieli klubu Anioły Toruń.

Dwa zwycięstwa za trzy punkty w dwóch pierwszych meczach sezonu II ligi odnieśli siatkarze drużyny Anioły Toruń. Jednym z właścicieli tego klubu został w maju reprezentant Polski Wilfredo Leon.

Klub siatkarski Anioły Toruń został założony w 2021 roku i od obecnego sezonu występuje w rozgrywkach grupy 1 drugiej ligi. Toruńscy siatkarze udanie rozpoczęli ligową rywalizację. Siatkarze klubu Wilfredo Leona mają za sobą dwa wyjazdowe spotkania i w obu zgarnęli komplet punktów.

W 1. kolejce Anioły zmierzyły się z ekipą... Wilki Wilczyn i wygrały 3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 28:26). Najwięcej emocji przyniósł czwarty set, w którym toruńska ekipa przegrywała już 21:24, ale zdołała doprowadzić do rywalizacji na przewagi i wygrać tę wojnę nerwów.

W drugim spotkaniu zagrały ze Stoczniowcem Politechniką Gdańsk i pokonały tego rywala 3:0 (25:20, 25:22, 28:26). I tym razem ostatni set dostarczył sporo emocji i zwieńczyła go gra na przewagi.

Jakie są najbliższe plany toruńskich Aniołów? W najbliższą środę (13 października) zagrają w Toruniu mecz Pucharu Polski z Treflem Lębork. Później czeka ich wyjazdowy mecz 2. ligi z SPS Konspol Słupca (16 października). Na sobotę 23 października zaplanowany jest ligowy debiut we własnej hali, a rywalem będzie klub Sobieski Arena Żagań.

Leon może mieć podwójne powody do radości, bo również klub Sir Safety Conad Perugia, w którym występuje, udanie rozpoczął rozgrywki. Na inaugurację rozgrywek Serie A1 pokonał Top Volley Cisterna 3:0, a przyjmujący reprezentacji Polski wywalczył w tym spotkaniu 12 punktów.