Iga Świątek przekaże 50 tys. dolarów na walkę z problemami psychicznymi

Tenis
Iga Świątek przekaże 50 tys. dolarów na walkę z problemami psychicznymi
fot. PAP
Iga Świątek przekaże 50 tys. dolarów

Iga Świątek przekaże 50 tys. dolarów na walkę z problemami psychicznymi. "Chciałabym dedykować moje zwycięstwo wszystkim, którzy nie czują się dobrze i dołożyć swoją cegiełkę" - napisała na Instagramie po awansie do 1/8 finału turnieju tenisowego WTA w Indian Wells.

Polka w niedzielę, gdy obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, gładko wygrała z Rosjanką Weroniką Kudermietową 6:1, 6:0.

 

ZOBACZ TAKŻE: Spadek Igi Świątek w rankingu WTA nieunikniony?

 

"To dla mnie ważne, żeby rosła świadomość na temat poszukiwania wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego, gdy tego potrzebujemy. Proszenie o pomoc to oznaka odwagi i siły, nie słabości. Jak napisał dziś Michael Phelps: to okej nie czuć się dobrze" - napisała z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

 

"A mój dzień był więcej niż dobry. Chciałabym dedykować moje zwycięstwo wszystkim, którzy nie czują się dobrze i dołożyć swoją cegiełkę, aby pomóc im choć trochę. Chcę przekazać moją wygraną za 3. rundę, a więc 50 tysięcy dolarów, organizacji, która niesie pomoc w obszarze zdrowia psychicznego. Możecie pomóc mi dokonać wyboru w komentarzach. Po turnieju razem z moim zespołem przejrzę Wasze propozycje, chciałabym, żebyście mieli udział w tej decyzji. I dlatego też od razu dam znać, jaką inicjatywę wesprzemy z okazji tego ważnego dnia" - dodała.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Iga Świątek (@iga.swiatek)

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie