Ile Pogoń Szczecin może zarobić na Kacprze Kozłowskim?

Piłka nożna
Ile Pogoń Szczecin może zarobić na Kacprze Kozłowskim?
Ile Pogoń Szczecin może zarobić na Kacprze Kozłowskim?

Kacper Kozłowski wzbudza coraz większe zainteresowanie. Według doniesień medialnych transfer Polaka jest już bardzo blisko.

Włodarze Pogoni Szczecin liczą, że na swoim brylanciku zarobią kilkanaście milionów euro. Branżowy portal Transfermarkt.de wycenia piłkarza na 5 milionów euro, jednak trudno przypuszczać, że taka kwota satysfakcjonowałoby "Portowców". Zwłaszcza że do dobrej gry w środku pola, Kozłowski zaczął dokładać coraz więcej konkretów - to 3 gole i 2 asysty w sezonie ligowym czy chociażby 2 ostatnie podania w niedzielnym spotkaniu reprezentacji Polski z San Marino.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liverpool zainteresowany Kacprem Kozłowskim

Zanim jednak Kozłowski zapewni klubowej kasie solidny zastrzyk europejskiej waluty, ma szansę przyczynić się do wywalczenia przez klub nagrody wypłacanej w złotówkach. Chodzi o klasyfikację Pro Junior System. Została ona stworzona przez PZPN celem zachęcania klubów do odważniejszego stawiania na młodzieżowców.

 

W trwającym sezonie takim statusem objęto graczy urodzonych w 2001 roku i później. Punkty nalicza się za każdą rozegraną minutę, a także strzelone gole czy wywalczone asysty. Po 10 kolejkach ligowych na czele znalazła się Pogoń Szczecin z dorobkiem 2250 punktów. Nad drugim w zestawieniu Lechem Poznań Portowcy mieli ponad 300 punktów przewagi.

 

Czytaj dalej na sport.interia.pl.

sport.interia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie