Tauron Liga: Trzecie zwycięstwo siatkarek Radomki

Radomka – Joker 3:0.

W meczu 3. kolejki Tauron Ligi siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom wygrały z Jokerem Świecie 3:0. Dwa pierwsze sety miały wyrównany przebieg, ale w trzeci przebiegał pod dyktando gospodyń. Podopieczne trenera Riccardo Marchesiego odniosły trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie.

W premierowej partii obie drużyny długo toczyły ze sobą wyrównaną walkę. Wynik oscylował wokół remisu do stanu 20:20, później poszła punktowa seria gospodyń – dwa skuteczne ataki i punktowy blok oznaczały przewagę Radomki 23:20. To był kluczowy moment tej partii. Piłkę setową wywalczyła Zuzanna Efimienko-Młotkowska, a wynik ustaliła skutecznym atakiem Katarzyna Zaroślińska-Król (25:22).

Set numer dwa długo toczył się przy przewadze siatkarek ze Świecia (8:11, 15:19). Końcówka należała jednak do siatkarek Radomki, które po błędzie rywalek w ataku wyrównały stan seta na 20:20. Atak Alexandry Lazić dał gospodyniom piłkę setową, ale Maria Luisa Oliveira odpowiedziała w kolejnej akcji, rozpoczynając rywalizację na przewagi. Wygrały ją radomianki, pieczętując zwycięstwo punktowym blokiem (27:25).

Trzecia odsłona nie miała wielkiej historii. Siatkarki z Radomia błyskawicznie uzyskały wyraźną przewagę (8:3) i w dalszej części seta jeszcze ją powiększały. W końcówce różnica wynosiła już dziesięć oczek. Srna Marković wywalczyła piłkę meczową, a błąd rywalek zakończył rywalizację (25:14).

Skrót meczu Radomka – Joker:

Najwięcej punktów: Katarzyna Zaroślińska-Król (17) – Radomka; Maria Luisa Oliveira (11), Judyta Gawlak (10) – Joker. MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król.

E.Leclerc Moya Radomka Radom – Joker Świecie 3:0 (25:22, 27:25, 25:14)

Radomka: Alexandra Lazić, Katarzyna Zaroślińska-Król, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Wójcik, Freya Aelbrecht, Kaisa Alanko – Renata Biała (libero) oraz Srna Marković, Aleksandra Szczepańska, Kornelia Moskwa. Trener: Riccardo Marchesi.
Joker: Paulina Zaborowska, Natalia Skrzypkowska, Judyta Gawlak, Joanna Sikorska, Maria Luisa Oliveira, Paulina Brzoska – Agata Nowak (libero) oraz Monika Jagła (libero), Agata Michalewicz, Vangeliya Rachkovska, Julia Twardowska, Angelika Wystel. Trener: Bulent Karslioglu.

Wyniki meczów 3. kolejki Tauron Ligi siatkarek:

2021-10-08: Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (25:23, 20:25, 25:19, 23:25, 15:11)
2021-10-09: BKS Bostik Bielsko-Biała – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 0:3 (20:25, 23:25, 23:25)
2021-10-09: IŁ Capital Legionovia Legionowo – UNI Opole 2:3 (25:13, 25:20, 18:25, 19:25, 9:15)
2021-10-10: Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (25:20, 17:25, 18:25, 16:25)
2021-10-11: E. Leclerc Moya Radomka Radom – Joker Świecie 3:0 (25:22, 27:25, 25:14)
2021-10-11: Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław 3:1 (25:20, 17:25, 25:19, 25:13)