Albania - Polska. Skrót meczu (WIDEO)

Polska pokonała Albanię 1:0 (0:0) w meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 w Katarze. Tym samym Biało-Czerwoni wskoczyli na drugie miejsce w grupie I. Do plasujących się na pierwszej pozycji Anglików tracą trzy punkty.

W stolicy Albanii piłkarze obu drużyn toczyli w miarę wyrównany mecz, w którym nie brakowało agresji - zarówno na boisku, jak i na trybunach. Sporo nerwowych reakcji na placu gry udzieliło się też publiczności, która doprowadziła do przerwania spotkania tuż po tym, jak zwycięską bramkę zdobył Karol Świderski.

Biało-Czerwoni świętowali to trafienie pod sektorem kibiców gospodarzy, którzy obrzucili podopiecznych portugalskiego selekcjonera Paulo Sousy rozmaitymi przedmiotami. Wówczas francuski sędzia Clement Turpin odesłał zawodników obu drużyn do szatni na ok. 20 minut. Później spotkanie udało się dokończyć i wynik nie uległ już zmianie.

Skrót meczu Albania - Polska:

Albania - Polska 0:1 (0:0)

Bramka: Świderski 77

Albania: Etrit Berisha – Elseid Hysaj, Ardian Ismajli, Marash Kumbulla, Frederic Veseli – Keidi Bare (80. Enis Cokaj), Ylber Ramadani, Lorenc Trashi (66. Ermir Lenjani) – Myrto Uzuni (58. Armando Broja), Rey Manaj, Odise Roshi (80. Nedim Bajrami). Trener: Edoardo Reja.

Polska: Wojciech Szczęsny – Paweł Dawidowicz, Jan Bednarek (90+2 Michał Helik), Kamil Glik, Tymoteusz Puchacz (90. Bartosz Bereszyński) – Kamil Jóźwiak (71. Przemysław Frankowski), Grzegorz Krychowiak, Jakub Moder (46. Mateusz Klich), Piotr Zieliński – Robert Lewandowski, Adam Buksa (71. Karol Świderski). Trener: Paulo Sousa.

Żółte kartki: Ismajli, Hysaj, Ramadani - Buksa, Bednarek, Puchacz

Sędzia: Clement Turpin (Francja)