Chorwackie media po remisie ze Słowacją: Szukanie winnych... Awans się oddala

Piłka nożna
Chorwackie media po remisie ze Słowacją: Szukanie winnych... Awans się oddala
fot. PAP/EPA
Wicemistrzowie świata Chorwaci zremisowali ze Słowacją 2:2 i rozpoczęło się... poszukiwanie winnych kolejnej straty punktów w eliminacjach MŚ.

Wicemistrzowie świata Chorwaci zremisowali ze Słowacją 2:2 i rozpoczęło się... poszukiwanie winnych kolejnej straty punktów w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata. - Ciężko będzie o awans bezpośredni, a możemy stracić też przywilej gospodarza w play off – uważają chorwackie media.

W poniedziałek w Osijeku gospodarze dwa razy przegrywali, a punkt uratował im Luka Modric w 71. minucie. - Mieliśmy dużo dobrych sytuacji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Zgadzam się jednak, że remis ze Słowacją to wina naszej postawy w obronie, a nie ataku. Dwóch lub trzech zawodników nie zagrało na odpowiednim poziomie, ale nie będę wymieniał nazwisk – stwierdził na konferencji prasowej selekcjoner Zlatko Dalic.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kim jest selekcjoner reprezentacji Albanii?

 

W mediach natychmiast pojawiły się spekulacje, kogo miał na myśli trener reprezentacji. Najsłabsze oceny dostali bramkarz Livakovic, obrońca Vida i pomocnik Pasalic. „Niczym nie wyróżnił się też inny defensor Stanisic, ale on dopiero debiutował, a poza tym i tak był tylko opcją rezerwową, więc ani Dalic, ani kibice nie mogą zrzucać ciężar niepowodzenia na jego barki” – napisał dziennik „24sata”.

 

W tabeli grupy H, po ośmiu z dziesięciu kolejek, prowadzi Rosja – 19 punktów, przed Chorwacją – 17, Słowacją i Słowenią – po 10, Maltą i Cyprem – po 5.

 

Chorwaccy dziennikarze zarzucają szkoleniowcowi kadry narodowej, że nie docenił rywali, czyli Rosjan. „Jego ocena okazała się błędna. Mówił, że wątpi, iż Rosja zdobędzie w październiku sześć punktów ze Słowacją i Słowenią. Twierdził także, że nasza reprezentacja będzie potrzebowała 21 punktów, aby pojechać na mundial” – to kolejne cytaty z gazety. Tymczasem „Sborna” pokonała Słowację 1:0 u siebie i Słowenię 2:1 na wyjeździe.

 

Jedenastego listopada liderująca Rosja podejmie Cypr, Chorwacja zagra na wyjeździe z Maltą. Decydujące spotkanie Chorwacja – Rosja odbędzie się 14 listopada w Splicie. - Ciężko będzie o awans bezpośredni, a możemy stracić też przywilej gospodarza w play off – piszą media na Bałkanach.

 

Tymczasem Dalic przekonuje: - Mamy wszystko w swoich rękach i tego chcieliśmy. A oczywiście kwalifikacje są zawsze trudne. W ankiecie „24sata” dwie trzecie internautów uważa, że Chorwacja awansuje na katarski mundial z pierwszego miejsca.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie