Ekstraliga hokejowa: Maciej Witan przyłapany na dopingu! "W jego organizmie wykryto amfetaminę"

Zimowe
Ekstraliga hokejowa: Maciej Witan przyłapany na dopingu! "W jego organizmie wykryto amfetaminę"
fot. PAP
Maciej Witan (z lewej) miał pozytywny wynik testu antydopingowego.

Hokeista Ciarko STS Sanok Maciej Witan miał pozytywny wynik testu antydopingowego. - W jego organizmie wykryto amfetaminę – powiedział dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej Michał Rynkowski.

Kontrolę przeprowadzono 16 września w Toruniu, po meczu sanockiego zespołu z miejscową Energą. Witan, a także sanocki klub, został już poinformowany o wynikach testu. Hokeista został tymczasowo zdyskwalifikowany.

 

Zobacz także: Robert Kalaber: Mam mieszane uczucia po tym meczu

 

- Trwa postępowanie wyjaśniające, zawodnik ma prawo do analizy próbki B. Decyzję musi podjąć do piątku. Wykryta substancja należy do rodziny stymulatorów i jest zaliczana do katalogu "twardego dopingu". W tego rodzaju przypadkach orzeka się dyskwalifikację od dwóch do czterech lat. Tylko w wyjątkowych przypadkach kara może być niższa. To będzie zależało również od tego czy zawodnik zdecyduje się na tryb bez rozprawy i dobrowolnie podda się nałożonym na niego sankcjom – wyjaśnił Rynkowski.

 

20-letni Witan jest wychowankiem Niedźwiadków Sanok. Był odkryciem poprzedniego sezonu ekstraligi w barwach Ciarko STS. W 40 meczach zdobył dziesięć bramek i zaliczył dwanaście asyst. W obecnych rozgrywkach wystąpił w ośmiu spotkaniach notując dwie asysty. Jako pierwszy informację o wykryciu dopingu u Witana podał portal hokej.net.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie