El. MŚ 2022: Koniec rekordowej serii zwycięstw Australii

Australia przegrała z Japonią

W eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata 2022 Australia po jedenastu zwycięstwach z rzędu, co jest rekordem w jednej edycji kwalifikacji, przegrała na wyjeździe z Japonią 1:2.

Japonia wygrała dzięki samobójczej bramce Aziza Behicha w 85. minucie. Wcześniej prowadzenie gospodarzom dał Ao Tanaka w ósmej minucie, a wyrównał w 70. Ajdin Hrustic.

Australia wciąż prowadzi w tabeli grupy B. Tyle samo punktów ma druga Arabia Saudyjska, która rozegrała jeden mecz mniej; jeszcze we wtorek podejmie Chiny. Trzecią Japonię od lidera dzielą trzy punkty.

Natomiast w grupie A prowadzi Iran, przed Koreą Południową. Także we wtorek drużyny te zmierzą się w Teheranie.

To już decydujący etap eliminacji w Azji. 12 drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Po dwie najlepsze ekipy z każdej awansują bezpośrednio na mistrzostwa świata, a te z trzecich lokat czeka baraż.

Katar - jako gospodarz mundialu - ma zapewniony udział.