El. MŚ 2022: Niespodzianka na Wembley. Anglia zremisowała z Węgrami

Anglia zremisowała z Węgrami

Anglia zremisowała na Wembley z Węgrami 1:1. Drużyna z Wysp musi jeszcze poczekać na awans do mistrzostw świata 2022 w Katarze.

Wynik tego spotkania otworzyli Węgrzy. Luke Shaw sfaulował we własnym polu karnym Loicia Nego. Sędzia od razu wskazał na jedenasty metr. Do wykonania stałego fragmentu podszedł Roland Sallai. 24-latek bez problemu pokonał Jordana Pickforda i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. To trzecia bramka, którą ekipa z Wysp straciła podczas tych kwalifikacji.

Podopieczni Garetha Southgate'a odpowiedzieli na niecałe dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy. Phil Foden dośrodkował z rzutu wolnego. Podanie pomocnika Manchesteru City wykorzystał jego klubowy kolega John Stones.

Po przerwie "Lwy Albionu" dominowały na boisku. Anglicy częściej znajdowali się przy piłce i tworzyli więcej sytuacji bramkowych. Mimo tego nie potrafili przełamać defensywy Węgrów. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Zespół z Wysp nadal zajmuje pierwsze miejsce w grupie I, natomiast ich awans na mistrzostwa świata nie jest jeszcze pewny.

Anglia - Węgry 1:1 (1:1)

Bramki: Stones 37 - Sallai 24 (k)

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, John Stones, Tyrone Mings, Luke Shaw - Phil Foden, Declan Rice, Mason Mount - Raheem Sterling (76. Jordan Henderson), Harry Kane (76. Tammy Abraham, 90. Ollie Watkins), Jack Grealish (62. Bukayo Saka)

Węgry: Peter Gulacsi - Adam Lang, Zsolt Nagy, Attila Szalai, Akos Kecskes - Szabolcs Schön (68. Filip Holender), Adam Nagy, Loic Nego (90. Bendeguz Bolla), Andras Schafer (79. Balint Vecsei) - Roland Sallai (79. Janos Hahn), Dominik Szoboszlai (90. Nemanja Nikolić)