ATP w Indian Wells: Hubert Hurkacz - Asłan Karacew. Transmisja TV i stream online

Hubert Hurkacz bez straty seta zameldował 1/8 finału prestiżowego turnieju ATP w Indian Wells.

Hubert Hurkacz bez straty seta zameldował 1/8 finału prestiżowego turnieju ATP w Indian Wells. W poprzedniej rundzie pokonał w dwóch setach Francesa Tiafoe. W meczu, którego stawką będzie awans do ćwierćfinału, Polak zmierzy się z Asłanem Karacewem. Dla Hurkacza będzie to okazja do rewanżu za przegrany tegoroczny pojedynek z Rosjaninem w San Diego. Transmisja meczu z udziałem Huberta Hurkacza i Asłana Karacewa w Polsacie Sport i Polsacie Box Go.

Hurkacz w poprzedniej fazie pokonał Amerykanina Tiafoe 6:3, 6:2 i awansował do 1/8 finału (4. runda) turnieju ATP rangi Masters 1000 w kalifornijskim Indian Wells. Mecz trwał 73 minuty. Teraz naszego tenisistę czeka teoretycznie trudniejsze zadanie, gdyż zmierzy się z Rosjaninem Karacewem.

O ćwierćfinał Hurkacz powalczy z rozstawionym w Kalifornii z "19" Karacewem. 28-letni Rosjanin w 3. rundzie wyeliminował wyżej notowanego Kanadyjczyka Denisa Shapovalova 7:5, 6:2.

24-letni wrocławianin - 12. zawodnik światowego rankingu, który w tej imprezie jest rozstawiony z numerem ósmym i na razie radzi sobie świetnie. W 1. rundzie miał tzw. wolny los, a w 2. wygrał z Australijczykiem Alexeiem Popyrinem 6:1, 7:5.

Z zajmującym 49. pozycję na liście ATP Tiafoe wcześniej rywalizował trzykrotnie i zdołał zwyciężyć raz - w 2019 roku w Winston-Salem, w turnieju, który przyniósł mu pierwszy w karierze tytuł. W 2018 roku dwukrotnie - w Waszyngtonie i "młodzieżowym" turnieju masters - górą był Amerykanin.

Polak i Rosjanin 1 października spotkali się w 2. rundzie zawodów w San Diego i w trzech setach lepszy okazał się Karacew. 28-latek z Władykaukazu to odkrycie tego sezonu. W lutym sensacyjnie dotarł do półfinału wielkoszlemowego Australian Open, w marcu w Dubaju wygrał jedyny w karierze turniej ATP, a w kwietniu Belgradzie był w finale. W drugiej połowie roku jednak spisuje się przeciętnie.

Na zwycięzcę tego pojedynku w ćwierćfinale może czekać wicelider klasyfikacji tenisistów Rosjanin Daniił Miedwiediew lub Bułgar Grigor Dimitrow.

Udział w rywalizacji deblistów Hurkacz zakończył na 1. rundzie. Razem z Kanadyjczykiem Felixem Augerem-Aliassime'em przegrali z Rohanem Bopanną z Indii i Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem 1:6, 6:2, 4-10.

Transmisja meczu z udziałem Huberta Hurkacza i Asłana Karacewa w Polsacie Sport i Polsacie Box Go. Początek od godziny 20:00.