Rekordzistka świata nie żyje. Została znaleziona we własnym domu

Nie żyje Agnes Tirop.

Czołowa kenijska biegaczka długodystansowa Agnes Tirop, dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw świata, została znaleziona martwa we własnym domu w mieście Iten. Miała 25 lat. O jej śmierci poinformowała rodzima federacja lekkoatletyczna.

Jak dodano w oświadczeniu, na razie nie wiadomo więcej o okolicznościach śmierci, gdyż na miejscu wciąż pracuje policja. Wszystko wskazuje jednak na to, że wcześniej została dźgnięta nożem przez męża.

Tirop na najniższym stopniu podium mistrzostw świata stanęła w 2017 i 2019 roku po biegach na 10 000 m. W tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio była czwarta na dystansie dwukrotnie krótszym.

12 września Kenijka w niemieckim Herzogenaurach ustanowiła rekord świata w ulicznym biegu na 10 km.

Tirop została znaleziona martwa w swoim domu w Iten, w zachodniej Kenii. To jej rodzinna miejscowość, a jednocześnie znany ośrodek treningowy biegaczy długodystansowych, nie tylko z Kenii.