Media w Portugalii: Polacy pewnym kandydatem do walki o awans

Piłka nożna
Media w Portugalii: Polacy pewnym kandydatem do walki o awans
fot. Cyfrasport
Portugalskie media sportowe dużo miejsca poświęcają w środę zwycięstwu Polski nad Albanią w meczu piłkarskich eliminacji mistrzostw świata.

Portugalskie media sportowe dużo miejsca poświęcają w środę zwycięstwu Polski nad Albanią w meczu piłkarskich eliminacji mistrzostw świata. Wskazują, że nawet jeśli Biało-Czerwonym nie uda się wyprzedzić prowadzącej w grupie I Anglii, to są pewnym kandydatem do gry w barażach.

Dziennik "Record" zaznaczył, że Polacy nie tylko dominowali we wtorkowym meczu w Tiranie, ale też swoje zwycięstwo mogli przypieczętować już wcześniej niż po 90 minutach gry, gdyż wskutek złego zachowania albańskich kibiców sędzia miał prawo wcześniej zakończyć wtorkowy pojedynek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Hajto pod wrażeniem meczu z Albanią

 

Opisując spotkanie ekipy Biało-Czerwonych portal "Maisfutebol" zauważył, że cieszący się po zdobyciu gola Polacy otrzymali "zimny prysznic w postaci deszczu butelek lecących z trybun". - Albańscy kibice przyczynili się do bardzo brzydkich scen, które niestety bardziej będziemy pamiętać od wyniku tego meczu - podsumował portal.

 

Z kolei telewizja Sport TV spodziewając się surowej kary za wtorkowe zachowanie kibiców, odnotowuje, że Albańczycy stali się mimo wszystko czarnym koniem rywalizacji w grupie I. - Byliśmy pewni, że o pierwsze miejsce w tej grupie będą walczyć Anglicy, Polacy i Węgrzy. Niewielu spodziewało się jednak, że tych ostatnich wyprzedzą Albańczycy, którzy wciąż mają teoretyczne szanse na baraże - oceniła portugalska stacja.

 

Sport TV odnotował, że po raz kolejny pochodzący z Portugalii selekcjoner Polski Paulo Sousa wprowadził na boisko zawodników, którzy wpłynęli na końcowy wynik spotkania. Zauważają, że dzięki akcji rezerwowych Mateusza Klicha i Karola Świderskiego Biało-Czerwonym udało się zdobyć trzy punkty w Tiranie.

 

- Polska Sousy goni Anglików, którzy na własnym terenie potknęli się wczoraj o Węgrów. Jeśli nawet Polakom nie uda się awansować z pierwszego miejsca w grupie, to są pewnym kandydatem do baraży i walki o mundial - podsumowała portugalska stacja.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie