Tomasz Hajto pod wrażeniem po meczu Albania - Polska! "To jest fenomenalne"

Piłka nożna
Tomasz Hajto pod wrażeniem po meczu Albania - Polska! "To jest fenomenalne"
fot. Polsat Sport
Tomasz Hajto ocenił występy naszych zawodników w meczu z Albanią.

Reprezentacja Polski wygrała arcyważny mecz w eliminacjach mistrzostw świata 2022 z Albanią 1:0. Wyjazdowy triumf pozwolił awansować Biało-Czerwonym na drugie miejsce w tabeli. Oceny naszym zawodnikom wystawił Tomasz Hajto.

Bramkę na wagę wygranej zdobył rezerwowy Karol Świderski po asyście innego rezerwowego Mateusza Klicha. Pod wrażeniem formy napastnika naszej kadry jest Hajto.

 

- To był mecz z gatunku niełatwych. Wiedzieliśmy, że to bardzo gorący teren i że przeciwnik może nie ma za dużo jakości w zespole, jest osłabiony, ale charakterem potrafi dużo zdziałać. Trzeba pochwalić nasz zespół, że nie straciliśmy bramki, że poradziliśmy sobie z presją i konsekwentnie czekaliśmy na jedną sytuację. To jest fenomenalne, że mamy w reprezentacji takiego jokera jak Karol Świderski. Mieliśmy dwa, trzy błędy, ale to jest normalne, bo takie błędy się zdarzają - powiedział Hajto.

 

Zobacz także: Albania - Polska. Skrót meczu (WIDEO)

 

Nasz ekspert najwyżej ocenił takich zawodników jak Wojciech Szczęsny, Tymoteusz Puchacz, Kamil Glik oraz rezerwowych Karola Świderskiego i Mateusza Klicha. W przypadku tej ostatniej dwójki nie powinno tu budzić żadnego zaskoczenia, ponieważ wchodząc na murawę ten drugi popisał się kapitalną asystą przy trafieniu tego pierwszego. Z bloku defensywnego najsurowiej został oceniony Jan Bednarek.

 

- Dostał żółtą, chwilę później było niebezpieczeństwo, że może dostać kolejną. Grał na pograniczu czerwonej kartki i dlatego też chyba trener zdjął go w końcówce meczu - zaznaczył były reprezentant Polski.

 

Najgorsze oceny dostali skrzydłowi Kamil Jóźwiak oraz Przemysław Frankowski.

 

- Naszym największym mankamentem była prawa strona. Zarówno Jóźwiak, jak i Frankowski nie przekonał mnie. To nie są ich pierwsze mecze w reprezentacji, więc wymagałbym co najmniej dwóch dobrych akcji w 45 minutach. Od Jóźwiaka chciałbym zobaczyć dobre dośrodkowanie, a ma z tym potężny problem. Jego centry idą na ogół na pierwszy słupek i są regularnie wybijane - skwitował Hajto.

 

Oceny Tomasza Hajty po meczu Albania - Polska w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie