ATP w Indian Wells: Hubert Hurkacz blisko ATP Finals

Hubert Hurkacz może po raz pierwszy zagrać w ATP Finals

Hubert Hurkacz przybliża się do występu w kończącym sezon Nitto ATP Finals w Turynie. Z turnieju w Indian Wells odpadają kolejni rywale Polaka. W drugiej rundzie przegrał Felix Auger-Alliasime, a w środę wieczorem w 1/8 finału Casper Ruud oraz Jannik Sinner. Hurkacz pnie się z kolei w górę rankingu.

Norweg, który był rozstawiony z numerem "6", uległ Diego Schwartzmanowi 3:6, 3:6. Ruud to jeden z najrówniej grających zawodników sezonu. W tym roku wygrał pięć turniejów ATP, najwięcej ze wszystkich graczy.

Hurkacz o krok od Nadala, do Ruuda traci 60 punktów

Przed Indian Wells zajmował ósme miejsce w rankingu ATP Race to Turin. O jedną pozycję wyprzedzał Huberta Hurkacza, mając nad Polakiem przewagę 150 punktów. W tej chwili Ruud nadal jest wyżej w tej klasyfikacji niż wrocławianin, awansował nawet o jedną pozycję, wyprzedzając Rafaela Nadala, który nie wystąpi do końca sezonu.

Za awans do IV rundy Norweg zarobił bowiem 90 punktów, ale w Indian Wells już nie zagra. Natomiast Hurkacz jest nadal w turnieju i czeka go występ w ćwierćfinale. Zakwalifikowanie się do najlepszej ósemki w Indian Wells oznacza, że otrzyma 180 punktów, czyli w ATP Race traci w tej chwili do Ruuda 60 punktów, ale już do Nadala tylko 30.

Polak jest już teraz de facto ósmy w wyścigu do Turynu. Za plecami Hurkacza jest Jannik Sinner, jednak włoski tenisista uległ Taylorowi Fritzowi i już pożegnał się z turniejem w Indian Wells. Włoch traci w tej chwili do Polaka 360 punktów.