David Brooks choruje na nowotwór. "To szok"

Piłka nożna
David Brooks choruje na nowotwór. "To szok"
fot. PAP
David Brooks zagrał w trzech meczach Euro 2020

24-letni reprezentant Walii i piłkarz Bournemouth poinformował, że choruje na nowotwór. "To szok dla mnie i mojej rodziny, ale prognozy są pomyślne. Jestem pewny, że wrócę do zdrowia i na boisko najszybciej jak to możliwe" - napisał Brooks.

Szersza publiczność mogła poznać Brooksa podczas mistrzostw Europy w 2021 roku, kiedy jako rezerwowy trzykrotnie pojawiał się na murawie. Razem z reprezentacją Walii nie osiągnął jednak sukcesu podczas Euro 2020.

 

ZOBACZ TAKŻE - El. ME 2024: Wiadomo, kiedy odbędzie się losowanie

 

W kadrze 24-letni pomocnik zadebiutował już jednak w 2017 roku, a w trakcie niemal czteroletniej kariery strzelił dwa gole dla Walii. Ostatnio nie był jednak powołany do reprezentacji ze względu na problemy zdrowotne i kłopoty z formą. W środę piłkarz Bournemouth ogłosił jaka jest przyczyna jego osłabienia.

 

"Bardzo trudno mi o tym mówić, ale wykryto u mnie drugi stopień chłoniaka Hodgkina. W przyszłym tygodniu rozpocznę leczenie. To szok dla mnie i mojej rodziny, ale prognozy są jak na razie pomyślne. Jestem pewny, że wrócę do zdrowia i na boisko najszybciej jak to możliwe" – napisał Brooks w mediach społecznościowych.

 

 

W oświadczeniu podziękował lekarzom z krajowego związku, którzy pomogli w zdiagnozowaniu choroby. Chłoniak Hodgkina to rzadki nowotwór złośliwy układu chłonnego.

 

Brooks od trzech lat występuje w barwach Bournemouth, które gra w Championship. Wcześniej grał w zespołach Manchesteru City, Sheffield United i Halifax Town.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie