EBL: Pewne zwycięstwo Kinga Szczecin

Koszykówka
EBL: Pewne zwycięstwo Kinga Szczecin
fot. PAP/Marcin Bielecki

To nie był udany powrót trenera Andreja Urlepa do WKS Śląska. King Szczecin pokonał wrocławian 99:83 w 7. kolejce Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a WKS Śląsk sporo piłek kierował do wysokich - Cyrila Langevine’a oraz Kerema Kantera. King jednak starał się grać szybko, a po trójce Pawła Kikowskiego zdobywał przewagę. Po późniejszym trafieniu Filipa Matczaka gospodarze uciekali nawet na osiem punktów. Ostatecznie po 10 minutach było 26:16. W drugiej kwarcie trójkę trafił Djoko Salić, a szczecinianie prowadzili już 11 punktami. Wrocławianie mieli spore problemy przede wszystkim z grą w obronie i zatrzymaniem kontr rywali. Świetnie za to prezentowali się Stacy Davis oraz Kacper Borowski, a po akcji Jakuba Schenka w ostatniej sekundzie gospodarze prowadzili 48:29 po pierwszej połowie.

 

ZOBACZ TAKŻE: EBL: GTK lepsze w Radomiu. Udany powrót Witki

 

W trzeciej kwarcie dzięki kolejnym zagraniom Sherrona Dorsey-Walkera oraz Kacpra Borowskiego przewaga zespołu trenera Arkadiusza Miłoszewskiego wynosiła już 21 punktów. WKS Śląsk zaczął zmniejszać różnicę rzutami z dystansu w wykonaniu Jakuba Karolaka oraz Kerema Kantera. Tym samym później odpowiadali szczecinianie - po trójce Jakuba Schenka było 80:58 po 30 minutach. Ostatnia kwarta była już bardziej wyrównana, ale jednocześnie oznaczało to, że zespół prowadzony teraz przez trenera Andreja Urlepa nie odrabiał efektywnie strat. Skuteczni byli za to Schenk, Davis oraz Dorsey-Walker i to King wygrał ostatecznie 99:83.

 

Najlepszym graczem gospodarzy był Stacy Davis z 24 punktami, 5 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Łukasz Kolenda z 16 punktami i 6 asystami.

 

King Szczecin - Śląsk Wrocław 99:83 (26:16, 22:13, 32:29, 19:25).

 

Punkty:

 

King Szczecin: Stacey Davis 24, Sherron Dorsey-Walker 21, Jakub Schenk 14, Filip Matczak 13, Paweł Kikowski 9, Kacper Borowski 8, Djoko Salic 7, Michał Kroczak 3, Michał Marek 0.

 

Śląsk Wrocław: Łukasz Kolenda 16, Cyril Langevine 15, Strahinja Jovanovic 12, Aleksander Dziewa 11, Kerem Kanter 9, Jakub Karolak 9, Ivan Ramljak 6, Kodi Justice 4, Michał Gabiński 1.

PS, plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie