El. MŚ 2022: Meksyk nie zwalnia tempa. Kontuzja Keylora Navasa

W przegranym 1:2 spotkaniu z USA kontuzji doznał bramkarz Kostaryki i PSG Keylor Navas.

Piłkarze Meksyku pokonali na wyjeździe Salwador 2:0 i umocnili się na pozycji lidera finałowej fazy eliminacji mistrzostw świata. w strefie CONCACAF, obejmującej Amerykę Północną, Środkową i Karaiby. W przegranym 1:2 spotkaniu z USA kontuzji doznał bramkarz Kostaryki i PSG Keylor Navas.

Meksykanie w San Salvador objęli prowadzenie w 30. minucie po golu obrońcy Hectora Moreno. W doliczonym czasie drugiej połowy wynik strzałem z rzutu karnego ustalił Raul Jimenez. Obie drużyny kończyły mecz w "10", ale 20 minut dłużej w osłabieniu grali gospodarze. Meksyk, który dotychczas odniósł cztery zwycięstwa i dwukrotnie zremisował, ma 14 punktów. O trzy wyprzedza ekipę USA i o cztery Kanadę.

Amerykanie w środę pokonali Kostarykę 2:1. Goście objęli prowadzenie po strzale Keyshera Fullera dokładnie po minucie gry. Wyrównał w 25. pięknym strzałem w okienko 20-letni obrońca Barcelony Sergino Dest. W 66. minucie zwycięskiego gola dla gospodarzy zapisano na konto rezerwowego bramkarza Kostaryki Leonela Moreiry, ale była to raczej nieszczęśliwa interwencja, gdyż piłka po odbiciu się od słupka trafiła w jego plecy i wpadła do siatki.

Moreira w przerwie zastąpił Kaylora Navasa. 34-letni etatowy golkiper Kostaryki w pierwszej połowie doznał kontuzji mięśnia przywodziciela. Dotrwał do przerwy, ale później nie był już w stanie kontynuować 99. występu w drużynie narodowej. Nie wiadomo, jak długo będzie pauzował, ale prawdopodobnie opuści kilka najbliższych meczów Paris Saint-Germain, którego barwy reprezentuje od 2019 roku.

Trzy najlepsze reprezentacje wywalczą awans do MŚ w Katarze, zaś czwarta rozegra baraż interkontynentalny.