Środkowy obrońca Legii kontuzjowany. Nie zagra przez kilka miesięcy

Joel Abu Hanna (z prawej) nie zagra przez 2 miesiące

Portal legia.net poinformował, że środkowy obrońca Legii Warszawa Joel Abu Hanna doznał kontuzji podczas meczu reprezentacji Izraela. Piłkarz Legii ma pauzować przez kilka miesięcy.

Abu Hanna trafił do Legii w letnim okienku transferowym z Zorii Ługańsk. Izraelczyk miał być dużym wzmocnieniem środka obrony w zespole Czesława Michniewicza, ale jak na razie nie przebił się do pierwszej jedenastki mistrza Polski.

Do tej pory w czterech meczach PKO BP Ekstraklasy zaliczył 212 minut. Zagrał również 90 minut przeciwko Wigrom Suwałki w Fortuna Pucharze Polski, a także końcówkę ostatniego meczu z Leicester w Lidze Europy.

Na początku października Abu Hanna udał się na zgrupowanie reprezentacji Izraela, którą czekały spotkania eliminacji MŚ 2022. Mimo dużych problemów z zestawieniem środka obrony Willi Rutensteiner nie wystawił go przeciwko Szkocji (2:3). Skorzystał za to z usług piłkarza Legii w starciu z Mołdawią.

Właśnie w tym meczu, wygranym 2:1, Abu Hanna doznał urazu, przez co został zmieniony w przerwie.

Oficjalna strona internetowa Legii poinformowała, że zawodnik został poddany szczegółowym badaniom, które wykazały uszkodzenie łąkotki lewego kolana. Abu Hanna będzie pauzował kilka miesięcy.