Marek Cieślak o Speedway of Nations: Polacy mają duże szanse na złoty medal

Żużel
Marek Cieślak o Speedway of Nations: Polacy mają duże szanse na złoty medal
fot. Cyfrasport
Marek Cieślak

- Mamy duże szanse na złoty medal. Wiadomo, że nie ma Rosjan. (...) Ostateczne wyniki w finale będą zatem trochę wypaczone, Polakom na pewno łatwiej będzie zdobyć złoty medal - powiedział w rozmowie z Interią Marek Cieślak, były selekcjoner reprezentacji Polski na żużlu, trener ROW Rybnik.

Były wieloletni selekcjoner reprezentacji Polski wywalczył z naszą kadrę siedem razy mistrzostwo świata w Drużynowym Pucharze Świata. W weekend Polacy powalczą o kolejny tytuł, ale w nieco zmienionej formule, w zawodach Speedway of Nations. W składzie reprezentacji Polski znaleźli się Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Jakub Miśkowiak.

 

- Mamy duże szanse na złoty medal. Wiadomo, że nie ma Rosjan, a ta reprezentacja, w składzie z jej najlepszymi zawodnikami, byłaby naszym najgroźniejszym rywalem. Wystarczy spojrzeć na podium tegorocznego Grand Prix. Mistrzem świata został Artiom Łaguta, na trzecim miejscu podium stanął Emil Sajfutdinow. Ostateczne wyniki w finale będą zatem trochę wypaczone, Polakom na pewno łatwiej będzie zdobyć złoty medal - powiedział Cieślak.

 

- W tej sytuacji najgroźniejszymi naszymi przeciwnikami powinni być Australijczycy, Anglicy. Głównie oni będą się stawiać, trzeba też uważać na Duńczyków. Muszę w tym miejscu powiedzieć, że Speedway of Nations to teraz takie zawody trochę wypaczone ze względu na swoją formułę. Jeśli chodzi o skład naszej reprezentacji, to nie komentuję wyborów selekcjonera. Będzie można to zrobić po zawodach  - dodał.

 

Czytaj więcej na Interia.pl.

Interia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie