PlusLiga: Hit kolejki nie zawiódł! Niesamowity mecz w Warszawie

Projekt Warszaw lepszy od Jastrzębskiego Węgla

W hicie trzeciej kolejki PlusLigi Projekt Warszawa wygrał na własnym boisku z Jastrzębskim Węglem. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne było pięć setów. Warszawiacy triumfowali w tym starciu 3:2 (20:25, 25:21, 19:25, 30:32, 22:20).

Już od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć rywalom. Dopiero w połowie pierwszego seta gościom udało się wyjść na trzypunktowe prowadzenie. Siatkarze z Warszawy nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi na skuteczną ofensywę podopiecznych Andrea Gardiniego. Mistrzowie Polski bezwzględnie wykorzystywali błędy swoich przeciwników, dzięki czemu cały czas powiększali swoją przewagę. Set zakończył się zwycięstwem ekipy z Jastrzębia-Zdroju 25:20.

Druga partia rozpoczęła się od dominacji gości. Jastrzębski Węgiel szybko odskoczyły, doprowadzając do stanu 10:7. Mimo tego dzięki dobrej grze blokiem zawodnicy ze stolicy byli w stanie wygrać sześć punktów z rzędu, tym samym doprowadzając do wyrównania. Pod koniec seta zespół z Jastrzębia-Zdroju nie potrafił skutecznie zakończyć swoich ataków. Przez to Projekt triumfował w drugiej części meczu 25:21.

Po wygraniu partii to gospodarze zaczęli dyktować warunki na boisku. Dopiero po kilku mocnych serwisach przyjezdni wrócili do gry. Brak koncentracji warszawiaków poskutkował zwycięstwem mistrzów Polski w tym secie 25:19.

Czwarta część tego meczu była bardzo wyrównana. Do końca było trudno wytypować, która drużyna zwycięży. Długa gra na przewagi zakończyła się triumfem gospodarzy 32:30.

O wyniku meczu musiał zadecydować tie-break. W kluczowym momencie zespołu zawodników ze stolicy nie zawiódł ich kapitan Andrzej Wrona, który dobrze grał blokiem. Na ostatniej prostej skuteczniejsi okazali się siatkarze Projektu Warszawa i wygrali piątego seta, ostatecznie triumfując w całym spotkaniu 3:2.

Projekt Warszawa - Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25, 25:21, 19:25, 32:30, 22:20)

MVP: Angel Trinidad De Haro

Projekt Warszawa: Jay Blankenau, Igor Grobelny, Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski, Dusan Petkovic, Andrzej Wrona - Damian Wojtaszek (libero) - Angel Trinidad de Haro, Michał Superlak, Mateusz Janikowski, Michał Superlak.

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski, Stephen Boyer, Trevor Clevenot, Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti - Jakub Popiwczak (libero) - Jan Hadrava.