Przerażające sceny! Stadion piłkarski zniszczony przez... lawę (WIDEO)

Piłka nożna
Przerażające sceny! Stadion piłkarski zniszczony przez... lawę (WIDEO)
fot. PAP/EPA
Koszmarne chwile przeżywają mieszkańcy hiszpańskiego miasta La Palma na Wyspach Kanaryjskich.

Koszmarne chwile przeżywają mieszkańcy hiszpańskiego miasta La Palma na Wyspach Kanaryjskich. Podczas aktywności lokalnego wulkanu, tamtejsza społeczność jest narażona na śmiertelne niebezpieczeństwo i prawdziwe chwile grozy. Na szczęście ofiar w ludziach nie ma, lecz ucierpiało m.in. wiele budynków, w tym miejscowy stadion piłkarski. Obiekt, na którym na co dzień mecze rozgrywa klub Deportivo Argual został dosłownie "zjedzony" przez lawę.

Hiszpańska gazeta "Marca" poinformowała, że klub stracił swoje boisko w wyniku zalania go przez lawę wulkaniczną. Do przykrego zdarzenia doszło w nocy. Na taki scenariusz władze klub i mieszkańcy miasta byli poniekąd przygotowani.

 

ZOBACZ TAKŻECzy Sousa zmienił Polskę?

 

W momencie, gdy miejscowi działacze spostrzegli, że lawa zbliża się do stadionu, w porę przenieśli w inne miejsce klubowe pamiątki i sprzęt sportowy. Aktualnie władze Deportivo Argual próbują znaleźć nowe miejsce do rozgrywania meczów, ale na razie nikt na Wyspach Kanaryjskich nie myśli o uprawianiu sportu.

 

Lawa z wulkanu Cumbre Vieja pokrywa w ostatnich dniach coraz większe obszary. Miejscowa społeczność jest poruszona dramatem zasłużonego i jednego z najstarszych lokalnych klubów. Telewizja RTVE relacjonowała na bieżąco przykre wydarzenia.

 

 

Od środowego wieczora na kanaryjskiej La Palmie, gdzie od 19 września trwa erupcja wulkanu Cumbre Vieja, zanotowano ponad 50 trzęsień ziemi. Wraz ze zwiększeniem sejsmiczności na wyspie lokalne władze przeprowadziły kolejne ewakuacje mieszkańców.

 

Jak podały we czwartek rano kanaryjskie władze, w sumie poza swoimi domami przebywa już ponad 7000 rezydentów wyspy, z których 700 to osoby, które musiały opuścić swoje domy z powodu zagrożenia lawą.

 

Według hiszpańskiego Krajowego Instytutu Geograficznego (IGN), największą siłę, przekraczającą 4,5 stopnia w skali Richtera, miał wstrząs, którego epicentrum znajdowało się w rejonie miejscowości Villa de Mazo. Trzęsienie ziemi zanotowano tam po godz. 2.00 w czwartek.

 

Zdaniem ekspertów IGN nasilenie wstrząsów sejsmicznych występuje praktycznie na terenie całej wyspy. Dotyczy także terenów oddalonych od krateru Cumbre Vieja.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie