EBL: Świetna druga połowa bydgoszczan i zwycięstwo nad MKS

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz pokonała MKS Dąbrowa Górnicza

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz rozegrała rewelacyjną drugą połowę i dzięki temu pewnie pokonała MKS Dąbrowa Górnicza 92:62 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

Enea Abramczyk Astoria rozpoczęła ten mecz od wyniku 6:0, ale serią 10:0 odpowiedzieli na to przyjezdni, korzystając z kontr Nicolasa Moore’a oraz Michaela Lewisa. Do remisu doprowadzali później Andrzej Pluta oraz Mateusz Zębski. Sytuacja zmieniała się właściwie co akcję, a ostatecznie zagrania Jakuba Nizioła sprawiło, że po 10 minutach było 22:21. W drugiej kwarcie zespół trenera Artura Gronka długo potrafił utrzymywać małą przewagę, chociaż później do remisu doprowadzał Lewis. Bydgoszczanie mogli liczyć jednak zarówno na Jakuba Nizioła, jak i Mateusza Zębskiego - dzięki nim znowu był lepsi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:39.

Mateusz Zębski świetnie prezentował się także na początku trzeciej kwarty i dzięki niemu gospodarze uciekli na 10 punktów. Po późniejszym wsadzie Nizioła różnica wynosiła już 18 punktów! Dąbrowianie mieli spore problemy z konstruowaniem ataku. Starał się to zmieniać Filip Małgorzaciak, ale po 30 minutach było już 72:52. Trójka Paula Jorgensena w kolejnej części gry pozwolił bydgoszczanom prowadzić aż 29 punktami. Ekipa trenera Jacka Winnickiego nie była już w stanie na to zareagować. Gospodarze całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a trener Artur Gronek mógł odważniej korzystać z rezerwowych. Ostatecznie wygrali 92:62.

Najlepszym graczem gospodarzy był Mateusz Zębski z 20 punktami, 6 zbiórkami, 3 asystami i 3 przechwytami. W ekipie gości wyróżniał się Michael Lewis z 18 punktami.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza 92:62 (22:21, 19:18, 31:13, 20:10)

Punkty:

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz: Mateusz Zębski 20, Jakub Nizioł 17, Paul Jorgensen 15, Andrzej Pluta 11, Klavs Cavars 10, Dominykas Domarkas 8, Michał Krasuski 6, Alan Herndon 5, Michał Aleksandrowicz 0, Patryk Kędel 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Michael Lewis 18, Filip Małgorzaciak 12, Nicolas Moore 10, Steven Haney 8, Marcin Piechowicz 5, Michał Nowakowski 4, Adam Brenk 3, Josip Sobin 2, Milivoje Mijovic 0, Alan Czujkowski 0. (PAP)