Fortuna 1 Liga: Fatalna postawa Chrobrego w Rzeszowie. Resovia rozbiła głogowian

W sobotnim meczu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa Apklan Resovii Rzeszów pewnie pokonała Chrobrego Głogów 3:0, dzięki temu zrównując się z nimi w tabeli zaplecza PKO BP Ekstraklasy.

Przed tym meczem rzeszowianie mieli trzy punkty straty do Chrobrego, a więc bezpośrednia rywalizacja była szansą dla Resovii, aby dogonić ekipę z Dolnego Śląska. Głogowianie w ostatnich tygodniach notowali serię meczów bez porażki. Dwa remisy i zwycięstwo pozwalało Chrobremu marzyć o kontynuacji dobrej formy również w stolicy Podkarpacia.

Resovia, która swoje mecze rozgrywa tymczasowo na stadionie Stali Rzeszów, wygrała w poprzednim spotkaniu w Sosnowcu z Zagłębiem 1:0 i także chciała pójść za ciosem.

Mecz pechowo zaczął się dla gości, którzy już w 22. minucie wyciągali piłkę z siatki. Bramkę samobójczą zdobył Mavroudis Bougaidis. Bougaidis po zgraniu futbolówki głową przez Jakuba Wróbla, próbował wybić piłkę tyłem głowy, ale Grek fatalnie skiksował. W efekcie zamiast wybić piłkę, pokonał Rafała Leszczyńskiego strzałem w okienko bramki. Golkiper Chrobrego nie miał szans na skuteczną interwencję w obliczu błędu kolegi z bloku defensywnego.

Przed przerwą przyjezdni zdążyli popełnić jeszcze jeden fatalny błąd. Tym razem koszmarnie rozegrali piłkę na swojej połowie, do której dopadł Marek Mróz. Zawodnik Resovii przebiegł kilkanaście metrów i strzałem zza pola karnego umieścił futbolówkę w siatce. W tej sytuacji katastrofalnie zachował się kapitan Chrobrego Oliver Praznovsky, który podał piłkę wszerz boiska.

W drugiej połowie nie brakowało sytuacji podbramkowych jednej i drugiej drużyny. Kolejny raz większą skuteczność mieli gospodarze, a konkretnie Aleksandar Komor, który w 69. minucie ustalił wynik na 3:0.

Po tym zwycięstwie, w pełni zasłużonym, Resovia z 15 punktami zrównała się z Chrobrym. Oba zespoły znajdują się w środkowej strefie tabeli.

Apklan Resovia Rzeszów - Chrobry Głogów 3:0 (2:0)
Bramki: Bougaidis 22 sam., Mróz 41, Komor 69