Fortuna 1 Liga: Miedź Legnica rozbiła Zagłębie Sosnowiec

Miedź Legnica pokonała Zagłębie Sosnowiec 4:0 w sobotnim meczu 13. kolejki pierwszej ligi piłkarskiej i awansowała na trzecie miejsce. Szlagier tej serii i być może całej rundy odbył się już w piątek w Kielcach, gdzie rozpędzony lider Widzew Łódź wygrał z Koroną 1:0.

Widzewiacy gola na wagę zwycięstwa strzelili w 45. minucie. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Juliusza Letniowskiego piłka zmierzała w kierunku bramki, ale trącił ją jeszcze głową (a właściwie nosem) włoski napastnik gości Mattia Montini i zaskoczony golkiper Korony nie miał szans...

W 63. minucie Letniowski zobaczył drugą żółtą kartkę, lecz osłabieni łodzianie nie dali sobie odebrać triumfu.

Podopieczni Janusza Niedźwiedzia odnieśli więc czwarte zwycięstwo z rzędu, a piąte, licząc wyjazdową wygraną z Resovią 2:1 w Pucharze Polski. Sukces w Kielcach okupili jednak dużymi stratami.

Z powodu kartek w najbliższym meczu derbowym z ŁKS nie będą mogli zagrać Letniowski (wybrany najlepszym piłkarzem września w Fortuna 1. lidze) oraz Marek Hanousek. W przypadku Czecha niewykluczone jednak, że łodzianie będą odwoływać się od żółtej kartki pokazanej w Kielcach.

Na dodatek kontuzji w pierwszej połowie meczu doznał Krystian Nowak, filar defensywy Widzewa.

Łódzki zespół ma obecnie 32 punkty i już o siedem wyprzedza Koronę, która nie wygrała piątego ligowego meczu z rzędu.

Na trzecią pozycję awansowała Miedź. Tym razem legniczanie pokonali u siebie coraz lepiej spisujące się ostatnio Zagłębie Sosnowiec 4:0 i mają 24 punkty (jedno spotkanie zaległe).

Postawa drużyny Wojciech Łobodzińskiego od początku października może imponować. Jego zespół w trzech spotkaniach w tym miesiącu zdobył komplet punktów i aż 11 bramek.

W sobotę sporo pochwał zebrał także Daniel Rumin. Napastnik GKS Jastrzębie strzelił trzy gole w wygranym 3:1 meczu z grającym od 42. minuty w dziesiątkę beniaminkiem Górnikiem Polkowice.

To bardzo ważne zwycięstwo, pozwoliło bowiem jastrzębskiej drużynie awansować z ostatniego (osiemnastego) miejsca na szesnaste. Ma 10 punktów, a ekipa z Polkowic, która jest przedostatnia - 9.

W ciekawie zapowiadającym się meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała, grając od 19. minuty w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Michała Janoty, uległo u siebie Sandecji Nowy Sącz 0:1.

Na niedzielę zaplanowano mecz dwóch drużyn uznawanych przed sezonem za kandydatów do awansu i mocnych kadrowo - ósmy obecnie ŁKS podejmie siódmą Arkę Gdynia.

Kolejkę zakończy poniedziałkowe starcie piątego GKS Tychy z ostatnim Stomilem Olsztyn.