NHL: Niesamowite okoliczności zwycięstwa Minnesota Wild! Gol strzelony rzutem na taśmę dał wygraną

Zwycięstwo gościom dał Marcus Foligno, który na listę strzelców wpisał się na 7,2 s przed końcem meczu.

Hokeiści Minnesota Wild w swoim pierwszym meczu w sezonie 2021/22 ligi NHL pokonali na wyjeździe Anaheim Ducks 2:1. Zwycięstwo gościom dał Marcus Foligno, który na listę strzelców wpisał się na 7,2 s przed końcem meczu.

- Po prostu miałem szczęście. Krążek przeszedł między nogami bramkarza - powiedział bohater Wild. Pozostałe gole padły w drugiej tercji. Najpierw prowadzenie Ducks dał Jakob Silfverberg, a wyrównał Kevin Fiala. "Kaczory" długo pozostawały w grze, bo świetnie spisywał się ich bramkarz Anthony Stolarz, który zatrzymał aż 41 strzałów.

Emocji nie brakowało w pozostałych meczach. Chicago Blackhawks doprowadzili do dogrywki na 26 sekund przed końcem wyjazdowego spotkania z New Jersey Devils, ale wygraną "Diabłom" już w 57. sekundzie dodatkowej części gry dał Jack Hughes.

W Filadelfii natomiast miejscowi Flyers po karnych ulegli Vancouver Canucks 4:5. Kanadyjski zespół miał świetną drugą tercję, w której zdobył cztery bramki.