Premier League: Efektowna wygrana Liverpoolu na wyjeździe

Premier League: Efektowna wygrana Liverpoolu na wyjeździe.

Liverpool pokonał na wyjeździe Watford 5:0 w meczu 8. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej i awansował na pierwsze miejsce w tabeli. "The Reds" będą je zajmowali przynajmniej do sobotniego wieczora, kiedy dotychczasowy lider Chelsea Londyn zagra z Brentfordem.

Goście dominowali od początku do końca spotkania. Wynik już w dziewiątej minucie otworzył Sadio Mane. Senegalczyk wykorzystał niesamowite podanie Mohameda Salaha z głębi pola zewnętrzną częścią stopy.

W 37. minucie podwyższył Roberto Firmino, który z bliska wpakował piłkę do siatki po zagraniu Jamesa Milnera. Brazylijczyk jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców - w 52. minucie oraz doliczonym przez sędziego czasie gry.

W 54. trafił natomiast Salah. Egipcjanin efektownie zwiódł w polu karnym obrońców Watfordu i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Liverpool, który jako jedyny w tym sezonie nie zaznał jeszcze porażki, ma dwa punkty przewagi nad Chelsea. Cztery mniej od lidera zgromadziły zajmujące kolejne miejsca ekipy Manchesteru City i Manchesteru United.

To był piąty w tym sezonie Premier League mecz, w którym Liverpool wbił rywalom co najmniej trzy gole.

Watford w tabeli jest 15. Było to pierwsze spotkanie "Szerszeni" pod wodzą trenera Claudio Ranieriego, który niespełna dwa tygodnie temu zastąpił na stanowisku Hiszpana Xisco Munoza.