Premier League: Leicester City pokonał Manchester United. Sześć goli w meczu!

Leicester City, rywale Legii Warszawa w rundzie grupowej Ligi Europy, wygrali z Manchesterem United 4:2 (1:1).

Piłkarze Leicester City, rywale Legii Warszawa w rundzie grupowej Ligi Europy, wygrali z Manchesterem United 4:2 (1:1) w meczu 8. kolejki angielskiej ekstraklasy. Zwycięstwa odniosły też m.in. mistrz kraju Manchester City i Liverpool, który został liderem.

"Lisy" - przeciwnicy mistrza Polski w europejskich pucharach, zatrzymały serię 29 wyjazdowych spotkań "Czerwonych Diabłów" bez porażki; ostatnia ligowa przegrana Man Utd na obcym boisku miała miejsce w styczniu 2020 roku.

Przyjezdni objęli prowadzenie w 19. minucie po bramce Masona Greenwooda, później gole strzelali zawodnicy Leicester City (Youri Tielemans w 31. minucie i Caglar Soyuncu w 78.), a do remisu doprowadził Marcus Rashford w 82. W następnej akcji trzecie trafienie dla gospodarzy uzyskał Jamie Vardy, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Patson Daka.

Na pierwsze miejsce chwilowo awansował Liverpool. "The Reds" wygrali pokonali na wyjeździe Watford 5:0, a hat-trickiem popisał się Brazylijczyk Roberto Firmino. Chwilowo, bo swój mecz wygrała również Chelsea, pokonując skromnie Brentford.

Ekipa City wygrała u siebie z Burnley 2:0 po golach Bernardo Silvy w 12. minucie i Kevina De Bruyne'a w 70.

W "polskim" meczu Southampton zwyciężył Leeds United 1:0 po bramce zdobytej przez Armando Broję (53). W drużynie triumfatorów 90 minut rozegrał Jan Bednarek (zobaczył żółtą kartkę), a wśród pokonanych do 77. grał Mateusz Klich.

Zespół Brighton and Hove Albion, w składzie z Jakubem Moderem (rozegrał 84 minuty), zremisował 0:0 z Norwich City.

Według medialnych doniesień, selekcjoner polskiej reprezentacji Paulo Sousa oglądał w sobotę występ potencjalnego kadrowicza, mającego polskie korzenie Matty'ego Casha w barwach Aston Villa w rywalizacji z Wolverhampton Wanderers. Klub z Birmingham prowadził do 80. minuty 2:0, ale w końcówce "Wilki" strzeliły trzy gole (Casha nie było już na boisku), w tym Ruben Neves w 95. minucie.