Speedway of Nations: Polacy zdecydowanie prowadzą na półmetku

Żużel
Speedway of Nations: Polacy zdecydowanie prowadzą na półmetku
fot. PAP
Polacy prowadzą na półmetku zawodów Speedway of Nations

Polscy żużlowcy zdecydowanie prowadzą po pierwszy dniu finałowych zawodów Speedway of Nations w Manchesterze, drużynowych mistrzostw świata rozgrywanych w formule par. Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i junior Jakub Miśkowiak wygrali wszystkie wyścigi.

Zgodnie z przewidywaniami Polacy pewnie zmierzają po tytuł. W sobotę pokonali wszystkich rywali, w tym czterokrotnie zwyciężyli podwójnie. Zgromadzili 40 pkt i o 10 wyprzedzają Brytyjczyków oraz o 11 Duńczyków. Startuje siedem zespołów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy żużlowcy wygrali mecz z... Resztą Świata

 

W Speedway of Nations zespół z największą liczbą punktów po dwóch dniach bezpośrednio awansuje do finału, a ekipy z miejsc 2-3 pojadą w barażu, którego zwycięzca także uzyska prawo walki o złoty medal.

 

Zawody Speedway of Nations w 2018 roku zastąpiły Drużynowy Puchar Świata. Ekipy składają się z trzech zawodników, w tym jednego juniora. Jego wszystkie trzy dotychczasowe edycje wygrali Rosjanie Artiom Łaguta i Emil Sajfutdinow, którzy jednak w Manchesterze nie startują. Polacy mają w dorobku dwa srebrne medale i jeden brązowy.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie