Tauron Liga: Pierwsza porażka Radomki, z beniaminkiem z Opola

Siatkówka
Tauron Liga: Pierwsza porażka Radomki, z beniaminkiem z Opola
fot. PAP
E.Leclerc Moya Radomka Radom przegrała z ekipą UNI Opole

Zespół E.Leclerc Moya Radomka Radom przegrał w sobotę na wyjeździe z UNI Opole 2:3. Dla ekstraklasowych siatkarek z Mazowsza była to pierwsza porażka w tym sezonie. - Rywalki wykorzystały nasze słabe punkty - powiedziała środkowa z Radomia Kornelia Moskwa.

Wcześniej Radomka pokonała drużyny: Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, ŁKS Commercecon Łódź, Joker Świecie, za każdym razem 3:0.

 

ZOBACZ TAKŻE: Hit kolejki PlusLigi nie zawiódł! Niesamowity mecz w Warszawie

 

- Przed spotkaniem nie nastawiałyśmy się, że odniesiemy tu łatwe zwycięstwo. Wiedziałyśmy, że UNI nie podda się bez walki. Jednak liczyłyśmy na zwycięstwo i zdobycie trzech punktów - powiedziała Moskwa.

 

Radomka ostatecznie zdobyła jeden punkt, chociaż mogła wyjechać z Opola z zerowym dorobkiem. Miejscowe prowadziły w setach 2:1, a czwartego przegrały po bardzo zaciętej walce.

 

Środkowa Radomki dodała, że w sobotę ona i koleżanki z zespołu nie grały „swojej siatkówki”. W poczynania jej drużyny było dużo chaosu, zbyt wiele było tzw. błędów własnych. Przypomniała, że był to pierwszy mecz na wyjeździe dla jej ekipy.

 

Zdaniem przyjmującej UNI Kingi Stronias za wcześnie, aby można mówić, że jej zespół jest rewelacją sezonu. Przyznała jednak, że jest to niespodzianka. Opolanki w czterech kolejkach zgromadziły siedem punktów.

 

- Mam nadzieję, że w kolejnej części sezonu też będziemy tak walczyć, wygrywać spotkania - powiedział zawodniczka.

 

Jej zdaniem o sobotnim zwycięstwie „Wilczyc” zadecydował fakt, że UNI potrafi walczyć wspólnie

 

- Chcemy pokazać, że zasłużyłyśmy, aby być w gronie najlepszych - stwierdziła. 

 

UNI Opole - E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:2 (25:22, 17:25, 25:22, 24:26, 15:10).

 

UNI Opole: Gabriela Makarowska, Regine Bidias, Vivian Pellegrino, Anna Bączyńska, Kinga Stronias, Marta Orzyłowska - Adriana Adamek (libero) - Weronika Wołodko, Marta Pamuła, Gabriela Borawska, Aleksandra Muszyńska.

 

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Alexandra Lazic, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Aleksandra Wójcik, Freya Aelbrecht, Kaisa Alanko - Agata Witkowska (libero) - Srna Markovic, Kornelia Moskwa, Renata Biała (libero), Aleksandra Szczepańska.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie