Bundesliga: Robert Lewandowski z dubletem. Bezlitosny Bayern w hicie kolejki!

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki, a Bayern pokonał Bayer 5:1.

Piłkarze Bayernu Monachium nie mieli litości dla Bayeru Leverksuen w 8. kolejce Bundesligi. Zespół Juliana Nagelsmanna zdeklasował gospodarzy 5:1. Dwie bramki w tym meczu zdobył Robert Lewandowski, który z Erlingiem Haalandem przewodzi w klasyfikacji strzelców ligi niemieckiej.

Bawarczycy wzięli sobie do serca porażkę, której doznali z Eintrachtem Frankfurt przed przerwą reprezentacyjną. Worek z bramkami w Leverksuen otworzył już w czwartej minucie Robert Lewandowski. Kapitan Biało-Czerwonych zaliczył efektowne trafienie, po strzale piętą. Tym samym przerwał passę trzech meczów bez gola.

Po pół godzinie Lukas Hradecky drugi raz wyciągał piłkę z siatki po strzale polskiego napastnika, który zrównał się liczbą bramek z Erlingiem Haalandem (9) z Borussii Dortmund. To nie był jednak koniec dramatu, jaki przeżywali kibice gospodarzy. W ciągu siedmiu kolejnych minut piłkarze Bayernu jeszcze trzykrotnie cieszyli z gola. Najpierw ręce w geście triumfu uniósł Thomas Mueller, a później dubletem popisał się Serge Gnabry. Na przerwę goście z Monachium schodzili prowadząc 5:0.

Po zmianie stron nadal przewagę mieli mistrzowie Niemiec, ale to "Aptekarze" w końcu zdołali pokonać Manuela Neuera. Precyzyjnie uderzył Patrick Schick i gospodarze mogli zadowolić się honorowym trafieniem. Więcej bramek na BayArena kibice już nie zobaczyli. Dzięki wygranej, Bawarczycy z 19 punktami przewodzą w tabeli. Drugie miejsce zajmuje BVB, a na trzeciej lokacie są piłkarze Gerardo Seoane'a.

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 1:5 (0:5)
Bramki: Patrick Schick 55 - Robert Lewandowski 4, 30, Thomas Mueller 34, Serge Gnabry 35, 37