Finał Runmageddon 2021 w Lesku. Na starcie dwa tysiące uczestników

Inne
Finał Runmageddon 2021 w Lesku. Na starcie dwa tysiące uczestników
fot. PAP
W Lesku w niedzielę odbył się finał ligi Runmageddon.

W Lesku (woj. podkarpackie) w niedzielę odbył się finał ligi Runmageddon. W imprezie udział wzięło ok. 2 tys. zawodników, którzy do wyboru mieli dystans 6 km i 21 km trasy z różnorakimi przeszkodami. Jak poinformował Dawid Lipka z urzędu miasta w Lesku, miasto gościło już to wydarzenie drugi rok z rzędu.

- Ten cykl najbardziej ekstremalnych biegów przeszkodowych w Europie był niebywałą formą promocji gminy i Podkarpacia w skali ogólnopolskiej. Rok temu wydarzenie przyciągnęło do nas niemal 1,4 tys. sportowców, mimo obostrzeń związanych z COVID-19. Przyczyniło się ono tym samym do wydłużenia sezonu turystycznego – dodał.

 

Tegoroczne wydarzenie odbywało się w sobotę i niedzielę i był to finał ligi Runmageddonu 2021, w ramach którego zorganizowane zostały też Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych na długim i krótkim dystansie, czyli 6 km i 21 km.

 

ZOBACZ TAKŻE: Maraton w Bostonie: Zwycięstwa Kipruto i Kipyoegi

 

Jak tłumaczy Lipka, Runmageddon to impreza dla ludzi z charakterem. - Ludzi, którzy są twardzi, nie boją się potu, bólu i łez. Na trasie było błoto, woda, ogień, bagno, przeszkody linowe, skośne i pionowe ściany, zasieki i okopy - zaznaczył.

 

Urząd miasta w Lesku był jednym ze współorganizatorów wydarzenia. Lipka dodał, że przy organizacji pomogło również wielu przedsiębiorców. Głównym organizatorem była firma Extreme Events.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie