Marcin Siwy przed galą PBN 11: Chciałbym jeszcze coś osiągnąć w boksie

Sporty walki
Marcin Siwy przed galą PBN 11: Chciałbym jeszcze coś osiągnąć w boksie
fot. Polsat Sport
Marcin Siwy

Marcin Siwy, pięściarz wagi ciężkiej wystąpi po raz pierwszy na gali Polsat Boxing Night 11. - Mam dopiero 30 lat, także wszystko jeszcze przede mną - mówi zawodnik.

Patrycja Zahorska: Na gali w Gdańsku zapowiedziałeś, że podjąłeś decyzję, iż niebawem zobaczymy cię w ringu. I rzeczywiście zobaczymy, 22 października.


Marcin Siwy: Tak, będę boksował przeciwko zawodnikowi z Łotwy. Mój rywal ma stoczonych pięć walk: a w tym cztery zwycięstwa i jedną przegraną. Zobaczymy, na co stać go w ringu.


Jak wyglądają twoje przygotowania pod Łotysza?


Przygotowuje się w Będzinie z trenerem Gabrielem Skibą. Dzisiaj niestety się nie będzie żadnego treningu, bo nagrywamy materiał.


W dwudziestu dwóch walkach, które dotychczas stoczyłeś, nadal jesteś niepokonany. Twój rekord to 22:0. Co jest twoim życiowym celem? Na co stawiasz, patrząc daleko w przyszłość?


Chciałbym jeszcze coś zrobić, coś osiągnąć w boksie. Wiem, że mogę i stać mnie na to, tylko musze dobrze się do tego przygotować. Zobaczymy również jaki plan mają na mnie organizatorzy.


A jaki plan na siebie masz ty?


Chciałbym zdobyć mistrzostwo świata, ale przede mną jeszcze długa droga. Na początku może jakieś mistrzostwo Europy. Zobaczymy, co będę w stanie osiągnąć.


Jak zapatrujesz się na komentarze w stylu: "Niech się spieszy, bo ma swoje lata". Co o nich sądzisz?


Na koncie mam dwadzieścia dwie walki, z których nie przegrałem jeszcze żadnej. W amatorskiej miałem z około 80/90 stoczonych walk, także tam już też swoje poboksowałem. Mam dopiero 30 lat, także wszystko jeszcze przede mną. 45 lat jeszcze nie mam, więc dużo jeszcze można zrobić.


Zapytam teraz o stan zdrowia. Jak się czujesz na niespełna trzy tygodnie przed galą?


Fizycznie i psychicznie czuje się naprawdę dobrze.


Czym dla ciebie jest występ na gali Polsat Boxing Night 11?


Przede wszystkim chce się dobrze zaprezentować. Jest to dla mnie pierwszy występ w Polsacie, więc zobaczymy.

 

PS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie